Лісівники Верхньопетрівецького лісництва піклуються про «Нектарієву криницю» (ФОТО)

ДАРИ ПРИРОДИ /


Під кронами дубів і буків, в оточенні вічнозелених ялиць, що у лісфонді Верхньопетрівецького лісництва ДП «Сторожинецький лісгосп», струменить лісове джерело. Його воду називають помічною від усіх недуг. Кажуть, у ній багато срібла. Але особливої цілющої сили надає воді промовлена над нею давня молитва. У 1932 році джерело освятив митрополит Нектарій. Про це свідчить старовинний камінь з вирізьбленим на ньому написом.


«Здавна чули про унікальність цього джерела і вирішили облагородити територію довкола нього, – розповідає лісничий Верхньопетрівецького лісництва, Заслужений лісівник України Микола Костюк (на фото). – Разом з іншим камінням, що було тут розкидане, витягли з грунту напівприкопану брилу, дивуючись її правильній прямокутній формі. А коли почистили, побачили оцей напис румунською мовою про митрополиче освячення джерела. Це ще більше спонукало нас до роботи. На усіх картах, у тому числі лісовпорядних, це місце позначене як свята криниця».

Як повідомляє прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ», джерело так і називають – Нектарієва криниця. Сюди йдуть звідусюди попити цілющої води, дивовижно гарної на смак, прохолодної у найспекотніший полудень. Джерело струменить і в найлютіші морози.
 


Лісівники постаралися зробити це місце зручним і дуже красивим. Поставили над джерелом невеличку капличку з хрестом і вітражним зображенням митрополита Нектарія. Проклали сходи, якими зручно спускатися до води, зробили місця для відпочинку.
 


Верхньопетрівецьке лісництво розташоване на території двох районів – Сторожинецького і Глибоцького. Лісівникам допомагали мешканці глибоцьких сіл, найперше Корчівців. Про це зробили свій, сучасний, напис для прийдешніх поколінь на окремій кам’яній брилі: «Джерело відновлено колективом лісництва, будівельниками сусідніх сіл у 2015 році». 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації