Новини Чернівці. БукІнфо. Чернівці. БукІнфо - Чернівецькі новини / Буковинські новини. Буковина. Чернівецька область. Новини Буковини. Новини Чернівецької області.

 
 
ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Стрічка гарячих новин  /  БЛОГИ   >>> Сьогоднi: 26-02-2021
Головне
Четвер, 16 Липня
БУЛО ДІЛО... / Передісторія така. До мене, як спеціаліста з виборчих кампаній, звернулися мої хороші друзі з громадського руху «Народний Контроль», щоб я дав свою оцінку одному цікавому файлу, який вони отримали. В 2012 році на виборах до Верховної Ради по 204 мажоритарному Хотинському окрузі обрався депутатом Артем Семенюк. Хоча всі прекрасно розуміли, що цей округ – «губернаторський» і відноситься до компетенції тодішнього губернатора-регіонала Михайла Папієва. Про це у своєму блозі на порталі БукІнфо пише громадський активіст Михайло Шморгун.
Вiвторок, 15 Квiтня
ДУМКИ ВГОЛОС / Новини стають все тривожнішими. Здається, ми усе-таки догралися. Догралися, з посмішками спостерігаючи за працею українських вояків на генеральських дачах, складаючи анекдоти про реальний стан армії. Коли хіхікали, дивлячись інтерв’ю підпухлого від великого інтелекту одного з міністрів оборони, який запам’ятався в історії військових навчань тим, що примудрився точно вражати рідні домівки та літаки цивільних авіаліній. Коли бачили, як два десятиліття гнила система намагається імітувати присутність в країні системи безпеки для громадян і звично мовчали. А нас же банально обдурювали, показуючи паради, зустрічі, звіти та круглі столи.
П'ятниця, 13 Вересня
МИСТЕЦТВО / 12 вересня 2013 року в Центрі культури «Вернісаж» відкрилася виставка Львівської обласної організації Національної Спілки художників України. На відкриття виставки до Чернівців приїхали голова Львівської обласної організації Національної Спілки художників України Олег Микита, львівські художники Олександр Ніколаєвський, Сергій Макушин, Леся Лесюк. В експозиції виставки взяли участь 35 митців живописної секції Львівської спілки художників, які представили 75 творів. Серед них відомі художники – Борис Буряк, Роман Опалинський, Василь Федорук, Ігор Гавришкевич.
Середа, 4 Липня
ДУМКА З ПРИВОДУ / Ніхто з нас не був готовий і не є готовий битися за Україну. А битва за Україну – це вже давно не акції протесту, в яких бомжі за стольник радо беруть зобов’язання постояти замість нас. Це наша з вами освіта (яку ми продали по світах), наші з вами зусилля в бізнесі, наша з вами нетерпимість до хабарників, брехунів, злочинців, наше рішення завжди і всюди говорити по-українськи. Дрібниці, правда? От на ці дрібниці ми й розміняли Україну.
Понедiлок, 4 Липня

ГЕРОЯМ СЛАВА! / Я прочитав статтю одного українського публіциста. Стаття написана в кінці 40-х років ХХ століття. Ви всі, напевно, знаєте цю людину, але навряд чи його колись читали. Спеціально для вас я переклав уривок статті "Із невичерпного джерела". Якщо ви дочитаєте до кінця, то будете шоковані.

Середа, 29 Червня
БЛОГ ВІД ТОМКІВА / 20 років української незалежності дають підстави для висновків про технологію будівництва цивілізованої держави. Cаме української — пізнаваної в світі, самобутньої і з характером. Попри відоме про корупцію в державній системі, невизначеність у напрямку її руху, відсутність національної ідеї чи ще про щось, що дедалі важче списувати на проблеми росту, суспільна думка, все-таки, сходиться на формулі з платниками податку в центрі, які наймають службовців для здійснення функцій держави, території, чи ще чогось, що є спільним для всіх громадян.
РОЗДУМИ ЕКС-ДЕПУТАТА / Закон у нас має силу тільки для простих людей, а для невеликої частини суспільства – олігархів, багатьох чиновників високої і середньої ланки, непоодиноких працівників митних, правоохоронних і контролюючих органів, бандитів, які стали «бізнесменами», багатьох викладачів різних навчальних закладів – Закон неписаний! У них,оцих нуворишів – свої «закони», що тримаються на корупції і «понятіях». Варто тільки подивитися, в яких палацах вони живуть і на яких супердорогих автомобілях їздять, в т.ч. і ті, хто отримує зарплату з бюджету.
Вiвторок, 28 Червня

СЛОВО ВІД ТОМКІВА / Сірого зимового дня 1971 року від Чернівецького університету до тодішнього кінотеатру «Жовтень» (зараз «Чернівці») йшла група студентів на чолі з керівником літературної студії, письменником Михайлом Івасюком. Молоді літератори поспішали на зустріч у Будинку піонерів на вулиці Горького. Вперше на такий захід, де читалися переважно вірші, було запрошено першокурсника, який писав прозу. Власне, всі філфаківці щось колись писали. Але той студент писав або малював у щоденнику щоденно з методичністю спортсмена, який тренує себе вправами…

Понедiлок, 11 Квiтня
+ Фоторепортаж

БЛОГ ВІД ТОМКІВА / Сірого зимового дня 1971-го року від Чернівецького університету до тодішнього кінотеатру «Жовтень» (сьогодні «Чернівці») йшла група студентів на чолі з керівником літературної студії письменником Михайлом Івасюком. Молоді літератори поспішали на зустріч в Будинку піонерів по вулиці Горького. Вперше на подібний захід, де читалися переважно вірші, був запрошений першокурсник, який писав прозу. Власне, всі філфаківці щось колись писали. Але той студент писав або малював у щоденнику щоденно з методичністю спортсмена, який тренує себе вправами…

БЛОГ ТОМКІВА / Як спускався Мільо Софійчук з Кінашки в долину купити хліб, сірники, цвяхи чи ще щось із того, що рано чи пізно виходило з запасів, то у першого-ліпшого питав «що там є світами?..». І трохи лукавив. Бо ті «світи» він бачив, навіть хотів чи не хотів. Адже щоранку, коли «кутався», тобто, годував двох коней, курей, корову, бичка, льошку й кабанчика, цікавився, чи в кошарі вовк не потягнув вівцю — щоразу в добру погоду справа від пивниці, якщо дивитися з ганку, перед ним в далині синіли не просто гори в Румунії, від якої над дверима дідівської хати залишилась металева табличка «Comuna», а розчинений в синій імлі Євросоюз.

БЛОГ ВІД ТОМКІВА / У всі часи гуцули з горбів їздили «в долину» на зарібки туди, де окрім смерек земля родить ще й хліб. Заробляли чи грошима, чи зерном, кормами для худоби, чи кожен окремо, чи в будівельних, городніх бригадах. А як стала Україна незалежною, то почали їздити ще більше, і далі, і хто куди — хто в Італію, хто в Москву. Хтось вертався, клав хату, а хтось з одвічною тугою за землею, яка хліб не родить, залишався. Кому як виходило. Старшому сину захаричівського фірмана Дмитра Хоров’юка Василеві вийшло так, що як поїхав він у Росію, то там найшов собі не лише роботу, але й дівку.

Недiля, 27 Лютого

КАРПАТСЬКИЙ ДУХ / Коли хтось з чоловіків у лісгоспівській їдальні хотів ущипнути Ілону Штефурякову, то вона кричала «не ківай мене» так, що то означало якраз навпаки… Щоки Ілони рум’яніли йонами, очі грали бісиками, а груди натискали на сорочку двома щойно звурдженими будзами чогось такого, що мало дозріти або в сир, або бринзу, або в щось інше смачне і не для всіх... Матерія, куплена в Косові на базарі, ледве стримувала те безперервне достигання. А, може, десь таки й не стримувала... Бо Ілону бачили то в кукурудзах в Шпетках, де дітлахи пасли корови, то на «Кіліманці», де шум бурхливої Путилки поглинав чийсь лоскітний сміх в корчах, то в лісі в Біскові, де мох м’якіший за перину. І бачили Ілону не саму…

П'ятниця, 25 Лютого

БОГООБРАНІ / Під час підготовки минулого матеріалу про плеяду видатних депутатів, ми навмисно не згадували тих обранців, які порвали тісні зв’язки з Буковиною, переїхавши на ПМЖ до столиці. Хоча ні. Насправді, буковинська громада надала їм мандат на відстоювання інтересів регіону в Києві, заславши в самий тил державної машини. Такі собі варяги на службі вертикалі влади. Хоча почати варто з тих, хто минулими роками та скликаннями вхитрився заскочити у парламентський потяг. І навіть якщо жодному з них так і не вдалося стати його машиністом, проте провідниками їх можна назвати з цілковитою впевненістю (наслідили вони там добряче).

БОГООБРАНІ / Нікому не потрібно доводити, що наші вельмишановані народні депутати гарують на ниві законотворчості, чим завдають непоправної шкоди своєму дорогоцінному здоров’ю. Саме тому, а не через якісь матеріальні інтереси, як заявляють окремі заздрісники, і передбачена законом нашої гуманної країни низка пільг для страждальців від влади. Наша маленька, але прекрасна Буковина, виплекала, не побоюсь цього слова, плеяду політичних світочів на ниві боротьби за добробут народу та утвердження демократичних цінностей. Чого вартують лише імена Арсенія Яценюка, Яна Табачника, Петра Гасюка, Миколи Романюка, Івана Попеску, Михайла Папієва.

Недiля, 6 Лютого

ПРО ВІЧНЕ / Іван Корпан в галіцейських Розтоках мав колись зробити те, що йому не давало спокою, аж свербіло… Хоча насправді та «сверблячка» нічим не відрізнялась від щоденних клопотів — примноження статків відгодованими бичками, бринзою з полонинської кошари, врожайним ягідником між деревами і ще багато чим, що потребувало постійної праці і часу. Навіть у неділю, як у святошному вбранні Іван виходив на ганок, то ґаздівським оком шукав зачіпки до роботи з понеділка. Бо нікому не вірив, лиш собі, все робив і всьому давав раду сам.

Четвер, 3 Лютого

РУДИМЕНТ / Про роль, місце і вагу печатки наш народ знає багато. Від кумедного, радянського періоду, коли сільський голова візував не тільки довідки, а м’які місця молодиць…А чого вартував вислів заангажованих наречених: без печатки не дам, ні машини, квартири, ні самого-самого, чого і хочеться і колеться…але після штампу в паспорті! А скільки трагічних сторінок та зламаних доль через оту кляту печатку. Для новітньої України це особливо відчули на собі бізнесмени, як на етапі оформлення підприємницької діяльності та коли «клятої» немає в потрібний момент.

Недiля, 23 Сiчня

ПОЛІТИКУМ / Усе голосніше сусіди нас переконують в тому, що українці з росіянами є одним народом і належать до єдиного «русского мира». Крім Росії та України, туди ще включають Білорусь і чомусь Молдову. Одночасно не забувають обізвати нас „хахламі” (новітній варіант – «каклы»), а західних українців — ще й «бандерлогами», «галицаями» і «свидомитами». Щоб обмінюватися образливими прізвиськами, розуму не потрібно – це підтверджують і наші любителі полаятися. Головного пропагандиста „руского міра” вони обзивають „Гундяєм, патріархом Содомським і всієї Гоморри”, а росіян – „кацапнею”, „путіноїдами”.

Четвер, 20 Сiчня

ПІЛЮЛЯ ВЛАДІ /  Як правило, вітання високопосадовців зі святами люди не дочитують до кінця. І не дослуховують, якщо вони звучать з ефіру. Але на цей раз я був здивований незвичною увагою до Вітання Президента України Віктора Януковича зі святом Різдва Христового. Мені з сім’єю пощастило колядувати у найпривабливіших місцях України – Яремчі, Ворохті, Буковелі. Саме тут, на мою думку, найрідніше єднаються приїжджі з усіх територій українські землі. Тут справжня соборність і людей, і земель. На цьому мирному єднальному тлі дуже програє поведінка найвищої особи – Президента України. Їдучи в приміському потязі Івано-Франківськ-Ворохта, я довго прислухався до розмов пасажирів, які прямо – таки цитували Януковича з його Різдвяного вітання. Взявши газету, переконався, що горяни обурюються неспроста.

Понедiлок, 17 Сiчня

УРОКИ МАЙБУТНЬОЇ РЕВОЛЮЦІЇ / Після гучного провалу незрозумілої акції підприємців на Калиніському ринку 5 січня (напередодні Святого вечора) і у сквері 23 грудня стосовно проведення загальноукраїнського референдуму про недовіру президентові та вибори парламенту в 2011 році в області відбуваються досить дивні речі. Першим ув’язався у битву голова ОДА, лідер обласної організації партії регіонів Михайло Папієв. Він виступив з відкритим листом, де повчає ВО «Свободу» вести політичну боротьбу. Як старший і більш досвідчений товариш, він радить свободівцям позбутися «дитячої хвороби» (чисто конкретно за Лєніним) у політиці і брати приклад з тих, хто більше розуміється та довше крутиться у ній. Лист написаний вправною, швидше журналістською, а не чиновницько-партійною рукою.

Четвер, 6 Сiчня

КОЛОТНЕЧА / Казав голова Чернівецької обласної організації партії «Фронт змін» Максим Бурбак, що Василь Шемчук буде сидіти… Скоро він сяде у депутатське крісло Чернівецької обласної ради. А скільки пристрастей вирувало навколо цього депутата, який виграв вибори по мажоритарному округу № 24! Це у Кіцманському районі. Туди входять села від Білої через Стрілецький Кут і аж до Чорториї. Вчорашній кандидат, напевне, й сам не сподівався на такий подарунок до Нового року. Бо війна «Фронту змін» з Чернівецькою обласною виборчою комісією велася від дня закінчення виборів до 4 січня.

ЗАТАВРОВАНІ ДЕПУТАТИ / До цього дня Микола Трохимовчи керував містом і депутатами так, як сам хотів. А відтепер буде керувати так, як дядя скаже. Вірніше, 38 дядь і тьоть, котрі всілися у депутатські крісла згідно з волевиявленням чернівецького електорату. Саме вони об’єдналися під прапорами партії регіонів і пішли проти волі Миколи Федорука. Це вони обрали секретарем міськради депутата Віталія Михайлішина, котрий під час виборів вказав місцем своєї реєстрації місто Київ.

Недiля, 26 Грудня

БІДНА ЮЛЯ / Грізна акція пікетування обласної прокуратури з вимогою звільнення від криміналу Юлії Тимошенко успішно завалена у Чернівецькій області. Минулого тижня на прес-конференції для журналістів виконуюча обов’язки голови обласної організації ВО «Батьківщина» Сільва Віщук голосно повідомила всім: 20 грудня, у понеділок, об 11.00 біля обласної прокуратури відбудеться мітинг бютівців. Вони вимагатимуть забрати руки геть від Юлії Тимошенко. Під стіни будинку з пам’ятною дошкою вченому-хіміку на вулицю Кордуби припленталося всього 34 мітингувальники. З них 5 журналістів, 7 людей у цивільному, 4 депутати обласної ради від БЮТ (5-й Віктор Затирка зник відразу, коли почув, що мітинг заборонено), два депутати міської ради і решта — районні слуги народні від ВО «Батьківщина»...

ПРО ЗЕМНЕ... /  У ранкову передноворічну пору з сірого неба над Чернівцями повільно падає сніг. Попри ілюзію затишшя його рух всеосяжний, відчутний у найдрібніших деталях, довкілля: і в цегляній кладці старої чернівецької «хрущовки» з бурульками на підвіконнях і карнизах, готових проколоти простір стріловидною гостротою, і в прогнутій від пенсіонерських посиденьок лавиці, прикритій легкістю снігового пуховика, і в очікувальній позі кота перед пошарпаними, з облупленою фарбою дверима. Кіт не зводить очей з відшліфованої дотиками людських рук клямки, демонструючи впевненість в тому, що двері ось-ось відкриються. І він правий.

Четвер, 16 Грудня

ТАКИ ДА… / Продаж Буковинського БЮТ гуртом у всіх органах влади викликало неабиякий резонанс у центральному проводі «Батьківщини». Терміново до Чернівців направили ревізійну комісію, яка щодня підтверджує дуже сумну для Юлії Тимошенко картину партійного колапсу. Зараз уже полетіли перші голови. Гасюка пустили «Тпру-тпру». І він пішов. А як казав! Як казав, що за Юлю Володимирівну – і душу, і тіло. Але, як з’ясувалося, коли не словом, а ділом треба було віддати душу і тіло, то Петро Петрович вирішив не пожертвувати навіть іржавою дримбою. Після виборів він накивав постолами від опальної принцеси. Ось такі-то вони гнилі, карпатські нібито легіні. Заяву Гасюка задоволено: тимчасово керує «Батьківщиною» в області Сільва Віщук.

СЛУГИ НАРОДУ ? / А знаєте, люди добрі, мені останнім часом усе більше подобається гра в шахи. Ну, не тому, звичайно, що там за мат не ніхто не сварить, а за один цікавий прийом в сій давній забаві. Рокіровка називається (це коли король міняється позицією з турою, ховаючись від загрози мату чи, не дай Боже, іншої біди. (Так пояснив мені кум, тому всі чисто шахові питання до нього!) Тому, дивлячись на весь цей післявиборчий цирк на дроті, просто дивуєшся. Як же мудрі індійці змогли так точно перенести всі політичні прийоми з реального життя на невеличку дерев’яну дошку!

Вiвторок, 7 Грудня

ПО КоНЬЯЧКУ? / Мене завжди дивувало вміння цього високого, статного чоловіка триматися гідно на мітингах та на акціях протесту. Складалося враження, що йому відоме щось таємничо-глибоке, котре недоступне нам, простим смертним, стривоженим якимись черговими політичними дрібницями, істинну ціну яким він, лідер буковинських бютівців, набагато краще від нас розуміє... Він завжди поглядав з-поза спини Тимошенко на натовп з виглядом непорушного сфінкса, готовий кинутись в бій і за першої-ліпшої нагоди захистити «інтереси партії та народу», що, звичайно, завжди співпадали з його особистими уподобаннями.

ФЕЙСОМ ОБ ТЕЙБЛ / Писати на економіко-політичні теми – невдячна справа. Це ж не сенсації на тему «Чупакабра напала на Вітренко !» або «Черновецький заспівав в Ла Скала!» Тим більше, що базової економічної освіти у мене нема і не передбачається в найближчі двадцять років. Тобто мислити категоріями цієї мудрої науки мені таки не дано. Максимум, на що можу насмілитись – це провести диспут з кумом на тему : «Причини подорожчання гречки за останні декілька місяців», хоча мушу зізнатися, що повного консенсусу в цім питанні ми досягти так і не змогли. Як, врешті, і наші очільники.

П'ятниця, 3 Грудня

НАРОДНИЙ ЛІКНЕП / Правила користування електричною енергією для населення в Україні затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1357, встановлюють (на те вони і правила) порядок надання, користування, розрахунків за спожиту електроенергію, права та обов´язки постачальника та споживача. Як відомо постачальник в нас один, це ВАТ ЕК «Чернівціобленерго». Монополіст, поки що, в більшій мірі, державна структура, зі своїми виробничими проблемами, але зараз не про них. Надалі стисло про деяку корисну інформацію, що не несе в собі політики чи піару. І не тільки тому, що дане питання в сфері посадових обов´язків, а просто – дістало...

Понедiлок, 29 Листопада

НАБОЛІЛЕ / У скорботний день пам’яті жертв Голодомору, який штучно реалізував на початку 30 – тих років минулого століття комуністичний режим проти українців, як в Україні, так і в місцях компактного їх проживання, ми громадяни України, що проживаємо на Буковині та Бесарабії, які пережили трагедію та втратили тисячі земляків від голодної смерті не змогли по-християнськи пом’янути їх, згуртувались, як нація.

Недiля, 28 Листопада

ТАКА ДУМКА / Немає Україна цивілізованого громадянського суспільства, що моніторить суспільно – політичну, економічну чи релігійну ситуацію в державі. Тому акції протесту є стихійними, неорганізованими, і саме головне – участь наших громадян в них, практично «всліпу», не доносить до влади цілей, вимог, часових проміжків акцій та розумного компромісу. Мабуть найбільшим пробілом діяльності наших громадських діячів є свій особистий чи партійний піар, що мав місце перед виборами зі сторони однієї з успішних останнім часом партій на Буковині та в нинішніх акціях в столиці чи на місцях.

П'ятниця, 26 Листопада

ПЕРСОНАЛІЇ / У всі часи були на світі «незручні» люди. Це ті, котрі не мовчать серед загальноприйнятої тиші. Не роблять вигляд, що їм добре, бо «начальству видніше». Не забувають про речі, яких більшість воліє не згадувати, аби лиш не «прогнівити когось». Пам’ятають про людський біль. Бережуть нас від безпам’ятства. Отримуючи за ці свої якості нелюбов владних кіл та нерозуміння великої частини суспільства, яка комфортно прилаштувалася до правил гри та забула про християнські та, врешті-решт, загальнолюдські цінності, про добро та справедливість.

ДУМКА В ГОЛОС / Відшуміли вибори, жовтіє на стовпах, деревах, стінах агітація найкращих представників до місцевих рад всіх рівнів від трьох десятків політичних партій та самовисуванців, що залишились за бортом сесійних зал, без мандату, значка, а дехто без засобів чи способів існування. Що не кажи, але заробітна плата в 75 тисяч на рік для голови містечка навіть не районного значення, було достатньою не тільки для безпроблемного життя свого та родини, але й мала б надихати на ратну та чесну працю для громади. Але місцями не склалось для голів рад, так як і окремих міських депутатів, що на сесію ішли з конкретними «наказами» виборців вирішити, в основному земельні питання, ціна яких була з багатьма нулями.

Середа, 17 Листопада

НАРОДНА ХІРОМАНТІЯ / Нарешті прокинулось. Точніше лише позівнуло наше суспільство, а вже двері затріщали. Щоправда не всі . Але такого і не потрібно. Навіщо добро ламати, хоч і казьонне ? За наші, між іншим, грошики придбане. Разом з відкатами якраз на невеличку однокімнатну квартирку в райцентрі дверцята потягнуть. Точніше не «потягнуть», а заважать. Хоча ні. Ще потягнуть. І не раз. Доки ми їм дозволимо, доти і будуть тягнути. Не сумнівайтесь. Братія навчена. Ми і навчили. Хіба не так ? Своїм мовчанням. Своєю байдужістю. Адже нам теж дозволяли «не розуміти». Вся країна робила вигляд, що не розуміє, як це державний чиновник з доходу в три тисячі гривень вчить сина в Англії. Нові аристократи-с…

НАРОДНА ХІРОМАНТІЯ / Так шуміли!.. Кричали, агітували, попереджали, лякали, лементували, прогнозували … і раптом усім ніби позакладало. Засіла в підпілля «чупакабра». Проблеми освітлення під’їздів мов корова язиком злизала. Вода почала текти з кранів рівномірно протягом цілого дня та чиста, мов з карпатського джерела. Загалом складається враження, що всі наші негаразди та проблеми виникають якраз перед виборами і, щойно останні завершаться, ховаються кудись у нетрі припрутських хащів, щоби при нагоді, (звісна річ, передвиборчій) нагадати про себе.

Вiвторок, 2 Листопада

НАРОДНА ХІРОМАНТІЯ / Збулося нарешті! Вибори «особливо обраних» відбулися. Тепер одні «зализуватимуть рани», скаржачись усім родичам та знайомим на несправедливість фортуни, а інші даремно намагатимуться стримувати посмішку при зустрічі з колишніми опонентами і політичними супротивниками. Простий народ же дивитиметься на тих і на других із жалем. Жалем за хороші ідеї, які так і не будуть втілені в життя. Жалем, що в сучаснім світі більшість людей згадує Божі заповіді тільки тоді, коли слухають священика в церкві . І то пропускаючи все мимо вух. Жалем, що «демократи об’єднуються тільки перед розстрілом і ніколи – на виборах» .

Понедiлок, 25 Жовтня

ВІН СКАЗАВ «ОЧИСТИМОСЬ!», І МАХНУВ РУКОВ… / Було це тоді, коли у нашому краї панувала Румунія і кожного українця записували румуном, у школах вчили тільки по-румунськи, на вулицях змушували говорити тільки румунською і керували скрізь тільки румуни. Навіть за таких умов Румунія робила собі лице перед Европою і прагнула показати демократичність саме на виборах. Але то було лише окозамилювання. Насправді відбувалося так, як одного разу в Шипинцях…

П'ятниця, 22 Жовтня

НАРОДНА ФЛЮРОГРАФІЯ / Шумлять - бурлять підприємці по усій Україні. Протести, пікети. "Новий Кодекс йде - смерть усім несе"… Такі невтішні прогнози можна почути зараз звідусіль. Від тролейбусних зупинок до торгівельних рядів Калинки лейбмотивом звучить ця, на жаль зовсім не оптимістична думка. (Аж самому лячно. ). З сторони урядових кіл чуємо про: "зниження податків" і "рай" для інвесторів, з сторони опозиційних сил: "біда чорна " та терор податкових міліціянтів.

ГЛАС НАРОДУ / Усім привіт ! Мене тут недавно критикнули по стилю. Що ж , напевне справедливо. Ми люди прості. «Університетами – дипломами не "балувані ". Можливо ,якби життя склалось по- іншому ,то й коми –тире ставились би не по "власним бажанням-емоціям " , а у строгій відповідності , як у заповіті великого Потебні . А так , що ж.. ."Вибачєйте", -як кажуть на Галичині , ставши у тролейбусі на ногу сусіду своїм зашморганим в болоті капцем ( але відчувши внутрішнє задоволення від того , що в сусіда «мешти вже такі самі брудні , як і у мене» ,,.)

Понедiлок, 18 Жовтня

ДУМКА З ПРИВОДУ / У суботу пізно ввечері, під час трансляції бою Кличка, у мене в сім’ї склалася банальна ситуація: Зважаючи, що бій розпочався далеко після опівночі; я у цей час ще домариновував недільні шашлики; дружина вкладала меншу дитину під вимкненим нашим головним телевізором; а старша дочка в своїй кімнаті у стосімдесятп’яте додивлялася найулюбленішу мелодраму. Як найрозумнішому, мені не залишалося нічого, як усамітнитися на кухні зі «своїм боксом».

Субота, 16 Жовтня

ПОЛІТИЧНА ФЛЮРОГРАФІЯ / "Выбери меня, выбери меня, птица счастья завтрашнего дня ".Слова з відомої пісеньки спадають на думку мені все частіше . Куди не кинеш оком, зразу видно дві речі - осінь і місцеві вибори. Ну, коли перше є закономірним і в деякій мірі навіть звичним явищем ( щоправда не для комунальних служб), то друге в нашій країні не настало « просто так». Про вибори почали говорити, аналізувати, переконувати завчасно і, інколи, складається враження, що формула «процес - все, результат – ніщо», найбільше підходить як визначення саме для «цієї справи». Місцевих виборів в Україні. Чим ближче до "судного дня" 31 жовтня, тим активнішими стають кандидати...

П'ятниця, 15 Жовтня

МАЙЖЕ БУВАЛЬЩИНА / Держслужбовець Кусков купив в універсамі поповнення для мобілки і поспішив до автомобіля. Але «Лексус»,схожий на норовистого бичка, кліпнувши габаритами, двері не відкрив. Щось трапилось з сигналізацією. Кусков поспішав. О пів на десяту на вході речового ринку на «Червоноармійській» він мав забрати з рук чоловіка в синій куртці з написом «HSBS» пакет. Про пакет вчора ввечері під гуркіт працюючих бульдозерів йому повідомив керівник столичної фірми, яка відновлювала в гірській ущелині забрану повінню дорогу.

Понедiлок, 11 Жовтня

ДУМКИ ВГОЛОС / Складається враження, що з року в рік експериментувати з подачею води у труби комунальники починають точно у день старту опалювальної кампанії. Майже автоматично з першим пуском то в одному районі, то в іншому рвуться труби, не витримують котельні, система тріщить. А заручники централізованого тепла щоразу роблять ставки: у кого цього разу рвоне?

Недiля, 10 Жовтня

ПОБАЧЕНЕ В ДОРОЗІ / Я частенько бачив цей дивний екіпаж на вулицях одного з бесарабських сіл , і завжди при його зустрічі в мене з'являлась легка посмішка . Зрозуміла зараз , думаю , і тобі ,читачу. В голову весело ,як горобці в стріху , впорхували думки про "німців під Москвою" , "банду Трясогуски" і тому подібне , що просто не могло не народитись при такій чудесній оказії . Одного разу стояв на узбіччі , а "веселі жабокричі "( чергова алегорія , що народилась в моїй уяві ) зупинились неподалік. Не витримав. Маю досить допитливу натуру- щось просто підкинуло мене і я рушив до візка ..

П'ятниця, 1 Жовтня
+ Фоторепортаж

І ЦЕ БУЛО... / Перебираючи власний фотоархів, я натрапив, на тепер уже унікальні фото — моменти зйомок передачі Чернівецького телебачення "Срібний дзвіночок" майже три десятки літ тому... Тоді я працював диктором обласного радіо. Якось редактор програми Людмила Єгорова запропонувала мені виконати роль ведучого "Дідуся-гуцула". В драмтеатрі підібрали перуку, вуса. Образ вийшов з національним "прозахідним" колоритом. Обставина була суттєвою, адже передача транслювалась на загальнодержавний екран. Східняки, до речі, в особі екзотичного ведучого вбачали щось, на їх погляд, по-радянськи нестандартне, а ще простіше, - "бандерівське".

Вiвторок, 21 Вересня

ДУМКИ ВГОЛОС / У сучасній журналістиці цінується не стільки мова авторського «я», як аргументів і фактів. Особливо, коли мовиться про владу. Адже легка загроза скотитись або до панегірики на адресу тих, чиї прізвища на табличках службових кабінетів, або до критиканства. Оскільки влада по суті своїй — об’єкт для критики. Це вже у кого як виходить… Втім, з авторським «я» та аргументами в цьому сенсі мені простіше. Бо був і чиновником, і журналістом, депутатом сільської ради, сидів і за дверима з табличками, в різні часи керуючи пресовими службами обласної виконавчої, представницької влади, і дивився на «Будинок з левами» з площі перед левами в числі колег, які вимагали від левів права на свободу слова.

Попереднi новини:  
12345...1234»