Вчений назвав найкращі вакцини проти Дельта-штаму

Третя доза вакцини від коронавірусу припустима. Вакцини Pfizer і Moderna показали найбільшу ефективність у захисті від Дельта-штаму коронавірусу.

Щоб щепити у серпні 8 мільйонів українців, темпи вакцинації слід збільшити удвічі. Про це в ефірі телеканалу Обозреватель розповів голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони, академік НАН України Сергій Комісаренко.

"Можна проводити повторну вакцинацію іншою вакциною. Після AstraZeneca чи CoronaVac можна щепитися – інколи це навіть рекомендується – Moderna чи Pfizer. Johnson & Johnson у нас немає, і можливо, це добре", – зауважив медик. За його словами, останні наукові дослідження демонструють найбільшу ефективність від Дельта-штаму коронавірусу двох вакцин – Pfizer і Moderna. "Вони найкращої якості".

Водночас він додав, що для людей, що перехворіли на коронавірус, "достатньо мати одну вакцинацію через 3-4 місяці після хвороби".

Комісаренко також прокоментував анонсовану мету уряду – щепити 8 мільйонів осіб протягом серпня. На його думку, це буде не дуже просто, адже доведеться щеплювати вдвічі більше людей на день.

"Зараз ми вакцинуємо досить багато людей, 120-130 тисяч щодня. Але щоб за місяць вакцинувати 8 мільйонів осіб, щодня треба вакцинувати 240-250 тисяч осіб, тобто вдвічі збільшити темпи", – сказав вчений.

Зазначимо, раніше у Міністерстві охорони здоров'я України розповіли, чим відрізняється Дельта-штам від звичайного COVID-19. У першу чергу, новий варіант коронавірусу більш заразний, а його основні ознаки – лихоманка, головний біль, біль у горлі і нежить, а ось втрата нюху або смаку при Дельті фіксуються рідше.

Крім того, інфікування новим варіантом COVID-19 може спровокувати більш серйозні порушення у роботі організму: проблеми зі слухом і шлунково-кишковим трактом, а також утворення згустків крові, що може призвести до загибелі тканин і гангрени.

Варіант Дельта недостатньо досліджений, але, за попередніми оцінками, він в 1,6 рази заразніший, ніж штам Альфа (британський вид вірусу), у 2,26 рази частіше призводить до госпіталізації, а ризик реанімації при інфікуванні збільшується в 1,45 рази.

Дельта-штам коронавірусу поширюється в Україні

Додамо, що штам коронавірусу Дельта є на території України і поширюється. Зараз офіційно підтверджено понад 150 випадків захворювання. Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що найшвидше поширення відбувається у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, а також у Чернівцях і Києві.

"Зараз ці місця дають найбільший відсоток позитивних випадків цього штаму", – сказав Кузін в інтерв'ю "Українському радіо".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації