В Україні за два тижні очікується спалах коронавірусу: на Буковині зростає рівень госпіталізації

Чернівецька область потрапила до списку 20 регіонів України, які демонструють зростання рівня шпиталізації інфікованих Covid-19. Це свідчить про можливий спалах захворювання уже впродовж наступних двох тижнів.

Такими є висновки дослідників Київської школи економіки, пише МБ.

"За рівнем захворюваності серед великих європейських країн Україна продовжує перебувати на звичній 13-й позначці. Середній рівень захворюваності упродовж минулих двох тижнів становить 20 осіб на 100 тисяч населення", - розповідають дослідники.

Кількість шпиталізацій на тиждень зросла на 17%, хоча раніше цей показник становив 3-5%. Навантаження на систему охорони здоров'я почало збільшуватися.

"Зараз ми ще не говоримо про початок спалаху в країні, адже госпіталізації перебувають на рівні плато навколо малих чисел і збільшення є наслідком коливань. Однак впродовж найближчого тижня ми очікуємо, що госпіталізації вже будуть перевищувати виписки", - зазначає керівник Центру економіки охорони здоров'я КШЕ Юрій Ганиченко.

Дослідники зауважили, що в 20 із 25 областей України перебувають у зоні ризику. Це, зокрема, Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Хмельницька, Харківська, Волинська, Київська, Чернівецька, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Черкаська, Рівненська, Вінницька, Запорізька, Івано-Франківська та Кіровоградська області.

Водночас у КШЕ назвали регіони "тимчасової безпеки": місто Київ, Полтавська, Херсонська, Луганська та Чернігівська області.

До речі:

У Національній академії наук України прогнозують різке зростання захворювань коронавірусу в штамі Дельта вже протягом найближчих двох тижнів. Темпи поширення епідемії викликають тривогу на прикладі європейських країн.

Так, за словами керівника Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрія Ганиченка в інтерв'ю "РБК-Україна", мутація Дельта вражає населення Європи у 2-3 рази, а в деяких випадках – в сім разів швидше, ніж попередні версії COVID-19. Такі темпи є безпрецедентними та викликають побоювання перед наслідками третьої хвилі.

"Зараз владі вдається оперативно реагувати на локальні спалахи та стримувати розвиток епідемії. Але ймовірність сплеску досить висока. Основним тригером справедливо вважати масовим туризм у низку європейських країн", – зазначив експерт.

Зі свого боку в МОЗ підкреслили, що зараз спостерігається помірне зростання заражень – приблизно 10-20% на тиждень. Однак вважати ці цифри остаточними не можна, оскільки тенденція передбачає "набирання обертів" коронавірусом.

"Новий штам заміщає інші раніше відомі мутації приблизно за 4 тижні. З середини липня українські вчені та чиновники заговорили про завершення фази падіння захворюваності в країні. Поки більшість регіонів перебувають на плато, але загрозливу тенденцію показують Київ, Харківська та Луганська області", – зауважив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.


Коментарі:
Більше новин по темі: