Стало відомо, коли нещеплених зі списку професій для обов’язкової вакцинації будуть відстороняти від роботи

Кабінет міністрів затвердив порядок відсторонення представників професій, які підлягають обов’язковій вакцинації від COVID-19. Відповідну постанову № 1096 від 20 жовтня опубліковано на Урядовому порталі.

Постанова набуває чинності з дня публікації, окрім пункту 19 (про відсторонення невакцинованих співробітників), який набуває чинності з 8 листопада, пише НВ.

Відсторонення від роботи через відмову від щеплення.
Чи є правові підстави?

Згідно з документом, керівники держорганів, підприємств, установ і організацій мають забезпечити відсторонення співробітників, які повинні зробити профілактичне щеплення від COVID-19, але ухиляються або відмовляються від вакцинації. Це не стосується співробітників з протипоказаннями, які надали медичний висновок.

Невакцинованих працівників відстороняють наказом або розпорядженням керівника і повідомляють їм про це. У документі сказано, що термін відсторонення встановлюють «до усунення причин, які його зумовили».

7 жовтня Міністерство охорони здоров’я України затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

Це стосується працівників:

- центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
- місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
- закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, зокрема спеціальної, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Тих, хто не щепився протягом цього періоду, можуть відсторонити від роботи без збереження зарплати.


Коментарі:
Більше новин по темі: