РНК коронавіруса знайшли на килимі і в кондиціонері через місяць після одужання мешканців будинку

Американські дослідники знайшли РНК коронавіруса в будинку перехворіли через місяць після зникнення у них симптомів. Найбільшу концентрацію генетичного матеріалу вірусу виявили на килимі в спальні і на фільтрах кондиціонерів. Роботу опублікували в Science of the Total Environment, пише сайт N+1.

Зараження ковідом в основному відбувається при вдиханні вірусних частинок з повітря. Найбільші і важкі краплі, що містять коронавірус, при розмові та чханні падають на навколишні поверхні: в цьому випадку виникає небезпека заразитися контактним шляхом. Дані про час життя коронавируса на поверхнях різняться: одні дослідники говорять, що він може затримуватися на різних типах поверхонь від 3 до 24 годин, а інші повідомляють, що цей період може збільшуватися до 28 діб.

Найкраще виживаність частинок коронавируса на предметах вивчена в лікарнях: там коронавірус виявили на підлозі, дверних ручках і вентиляційних фільтрах. Про те, скільки зберігається коронавірус в житлових будинках і на яких поверхнях міститься найбільше вірусних частинок, поки відомо дуже мало.

Американські дослідники на чолі з Керрі Кінні (Kerry A. Kinney) з Техаського університету в Остіні вирішили подивитися, чи зберігається коронавірус в будинку перехворіли людей через місяць після зникнення у них симптомів. Вчені зібрали 24 мазка c різних поверхонь в будинку, де жили дорослий і дитина, у яких коронавірус діагностували два місяці тому. Потім із зібраних зразків виділили РНК коронавируса і провели ПЛР.

Дослідники виявили РНК коронавируса в 46 відсотках зразків. Вона містилася в мазках, взятих з поверхні телевізора, дивана, дверних ручок, кнопки змиву унітазу, килимів, статі, а також фільтрів кондиціонерів. Найбільшу концентрацію генетичного матеріалу коронавируса знайшли на килимі в спальні і на фільтрах кондиціонерів (104-105 генетичних копій на грам пилу).

Розподіл позитивних зразків по дому. Інфографіка: Maestre et al / Science of the Total Environment, 2021

Підлоги в будинку протирали із засобом для миття поверхонь, що містить гликолевую кислоту. Його також використовували для чищення дверних ручок. Ванну кімнату мили хлорсодержащими засобами. Килимове покриття в спальні, на якому виявили велику кількість вірусної РНК, очищали за допомогою пилососа. Поверхні дивана, телевізора і фільтри кондиціонерів не чистили.

Дослідження показує, що навіть через місяць після одужання хворих в будинку ще можна знайти генетичний матеріал коронавируса, хоча по концентрації вірусної РНК не можна оцінити, наскільки вірус залишився заразним. У майбутніх роботах належить збільшити кількість досліджених будинків, а також проаналізувати, чи може коронавірус з поверхні побутових предметів заражати людей.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації