По-новому їхати. Як поліціянти перевіряють у перевізників та пасажирів сертифікати вакцинації

З 21 жовтня в Україні набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень у «жовтій» та «червоній» зонах. Нові правила стосуються міжобласних поїздок автобусами, літаками та потягами. На громадський транспорт у місті та перевезення у межах області зміни не поширюються.

У Чернівцях та області поліція вже розпочала перевіряти дотримання карантинних обмежень. Як повідомив начальник управління превентивної діяльності ГУНП в Чернівецькій області Святослав Кішлар всього у Чернівецькій області сформовано 21 спеціальна мобільна група. До складу цієї групи входять двоє представників поліції та представник Держпродспоживслужби.

Начальник управління превентивної діяльності ГУНП в Чернівецькій області Святослав Кішлар (в центрі)

Як тепер їхати?

Начальник Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Олег Йосипів зауважив, що кожен громадянин може отримати підтримку поліцейських, але не варто порушувати вимоги Кабінету Міністрів України та вимоги сучасного часу. – Не думайте, що якщо вас не перевірили на авто, чи залізничному вокзалі, то ви проскочили! Ми будемо здійснювати проміжний контроль, зупиняти, перевіряти транспортні засоби, - зазначив Олег Йосипів і продемонстрував свій ковід-сертифікат у додатку Дія.

Начальник Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Олег Йосипів

Посадовці повідомили, що кожен поліцейський має при собі планшет, завдяки якому можна зчитати інформацію з QR-коду сертифікату. Власне так будуть визначати, чи сертифікати справжні.

Тепер для здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту й пасажирів повинен бути один з цих документів:

- негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, не більш як за 72 години до дня поїздки;
- документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або однієї дози дводозної вакцини;
- міжнародний, внутрішній чи іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), дозволених

Всесвітньою організацією охорони здоров’я для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, підтверджені за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Отож, віднині шість мобільних груп перевірятимуть дотримання карантинних норм на вокзалах, аеропорту та постах, розташованих поблизу стаціонарних дорожніх поліцейських станцій. А саме: у Вижниці, Новодністровську, а також у селах Атаки, Звенячин та Новодністровськ. Також у кожному райцентрі сформовані свої мобільні групи з перевірки карантиннх правил.

Власне за порушення постанови на перевізника складуть протокол, відповідно до статті 44-3 КпАП. За нею передбачено стягнення штрафу на суму від 34 до 170 тисяч гривень.

Як справи на автовокзалі?

Кореспондентка БукІнфо побачила як відбувається рейд мобільної групи на Центральному автовокзалі Чернівців.

Перевірка відбувається наступним чином: поліцейські перевіряють сертифікат про вакцинацію водіїв і наявність сертифікату, чи тесту у пасажирів. Згідно з вимогами водії не мають права пропустити у салон пасажирів без відповідних документів.

Під час перевірки мобільні групи виявили кілька порушень. Всі вони стосуються або несправжнього сертифіката, або довідки про першу дозу вакцини. Зокрема у водія автобуса «Чернівці - Трускавець» була сумнівна довідка про першу дозу вакцини.

– Після виявлення порушення опитуємо водія, збираємо всі матеріали справи, після цього їдемо на підприємство перевізника та будемо складати протокол уже на перевізника. Далі справа вирішується у судовому порядку, – розповів інспектор відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції в Чернівецькій області Назарій Джандра.

– Ми ж перевіряємо наявність документів на перевезення, технічний стан та санітарні умови, – пояснив старший державний інспектор відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Олександр Гинцер.

У одного з водіїв, який здійснює міжнародні перевезення у Польщу виникла неприємна ситуація з фактом вакцинації. Чоловік каже, що зробив першу дозу вакцини, але довідку не взяв. Під час спілкування з поліцією він телефонував сімейній лікарці та так і не додзвонився. Тож і ця справа також потрапить у суд.

Чому нам не сказали?

Серед сьогоднішніх пасажирів немало без сертифікатів, чи тестів. Так пані Уляна хотіла поїхати до Коломиї та їй відмовили. – Я не знала, що відсьогодні дня такі правила. А коли купувала квиток у касі не сказали про нові вимоги. А вранці до Чернівців я їхала і ніхто нічого не питав! Чому на автобусних станціях нема можливості здати швидкий тест? Хіба це нормально?, – каже пані Уляна.

Серед тих, кому довелося змінити свої плани й Іван Грицик. Чоловік збирався їхати у Трускавець. – Не сиджу у Інтернеті і не знав, що такі от справи. Поїхати у місто і вернутися з негативним тестом вже не встигаю. Якщо знайду автівку на «бла-бла-карі» то поїду таки сьогодні, – каже чоловік.

Альона ЧОРНА, БукІнфо (с)
Фото авторки

ДО РЕЧІ:

На наступний тиждень заплановано чергові перевірки дотримання договірних умов перевізниками. До речі йде мова і про ЧТУ. Коротко про результати попередніх заходів написав на своїй сторінці у Фейсбук заступник міського голови Ігор Крохмаль.

З 27 вересня по 1 жовтня 2021 року відбувся контроль якості перевезення.

За результатами перевірок складено 26 актів та перевірено 16 перевізників.

Відповідно до встановлених порушень вжито наступні заходи:

• по 10 актах застосовано фінансові санкції на загальну суму 8500 грн. , з яких по двох перевізниках санкції вже сплачено;

• по 3 актах направлено лист до управління патрульної поліції у Чернівецькій області про порушення терміну техогляду. Чекаєм на відповідь.

Офіційно повідомлено про конкретні порушення, що контролює Укртрансбезпека, по всім перевіреним суб’єктам.

За зазначені порушення передбачено суттєві фінансові санкції. Також очікуємо на реакцію.

Встановлені порушення, за якими застосовуються фінансові санкції департаментом:

- не забезпечено транспортний засіб належною постійною роботою gps-моніторингу;

- використання на маршруті іншого транспортного засобу;

- не забезпечено регулярність руху на міських маршрутах не менше 95%.

-А що робити, щоб такого більше не було?

-Не порушувати та дотримуватися всіх вимог!


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації