Нові переваги для пацієнтів краю. У Чернівецькій обласній клінічній лікарні створюють Центр малоінвазивної хірургії

У Чернівецькій обласній клінічній лікарні створюють Центр малоінвазивної хірургії – це дозволить не відправляти пацієнтів до Києва для висококваліфікованого хірургічного втручання.

Створення такого Центру стало можливим завдяки реалізації транскордонного проєкту «Підвищення якості медичних послуг щодо малоінвазивних процедур у прикордонному регіоні Румунія-Україна». Проєкт впроваджується ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», а партнером виступає Сучавська повітова рада (Румунія).

Завдяки допомозі Європейського Союзу в рамках спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020» чернівецька лікарня вдосконалить методи малоінвазивної хірургії.

Дмитро Домбровський, в.о. генерального директора лікарні, розповів що ж отримають пацієнти від реалізації цього проєкту та створення такого Центру: «Раніше, якщо, наприклад, камінчик застрягав в жовчних протоках, то треба було робити або велику операцію і потім довго відновлюватись в лікарні, або їхати до Києва, Львова чи інших обласних центрів. Зараз це все можна зробити в Чернівцях – швидко і просто, малоінвазивно. Загалом зараз вся хірургія намагається перейти на малоінвазивність. Чому? Людина звикла в сучасному світі працювати і випадати із ритму життя вона не хоче. Довгі лікарняні, відхід від роботи, сім’ї – це нецікаво. Цікаво прийти, позбавитись від своєї проблеми і далі піти в такому ж стані, як і прийшла. Малоінвазивна хірургія це дозволяє. Весь світ, всі напрямки медичної допомоги рухаються в цьому напрямку і буковинська медицина не виключення».

Об’єм оперативних втручань, які передбачається здійснювати в Центрі – це втручання на стравоході, шлунку ,12-персній кишці. Як розповів Олег Харабара, лікар-хірург, раніше в лікарні провести такі оперативні втручання було неможливим.

«Не було достатнього обладнання, яке тепер ми маємо завдяки проєкту. А раніше хворих для подібних процедур нам доводилось направляти в сусідні регіони. Зараз же з новим обладнанням ми можемо закрити цикл лікування повністю», - розповів лікар Олег Харабара.

Даний проєкт був ініційований в 2017 році керівництвом лікарні та Чернівецької ОДА. Далі було підготовлено обґрунтування проєкту, організовано серію зустрічей з партнерами з Сучавської повітової ради.

За словами Олексія Грушка, директора Чернівецької агенції регіонального розвитку, цей проєкт це перша частина більш масштабного задуму з реконструкції обласної лікарні, адже це опорна лікарня і епідемія показала, що вона виконує дуже важливу функцію та колосальний масштаб роботи. «Цього року Агенцією регіонального розвитку було підготовлено проєктну заявку з реконструкції інфекційного відділення лікарні і подано на конкурс ДФРР. Чекаємо результатів», – зазначив Олексій Грушко.

Що ж до цього проєкту, то він ще на стадії впровадження і до кінця року планується завершити закупівлю обладнання та здійснити ремонт окремих приміщень. Загалом проєкт стартував з квітня 2020 року і опісля двох продовжень, які викликані пандемією, очікується завершити до кінця 2021. Загальний бюджет проєкту складає 348,7 тис. євро, з яких 299,7 тис. фінансуються грантом ЄС. Решта це співфінансування, яке Чернівецька обласна рада виділила в сумі близько 1,5 млн грн.

Проєктом передбачено закупівлю значної кількості обладнання. Щось вже поставлено в лікарню, а на частину ще відбуваються тендери. Наприклад, на купівлю цифрового панорамного рентгену для офтальмології, стоматології та ЛОР-органів передбачено 17 тис. євро; анестезійне та респіраторне обладнання (1 одиниця) – 15 тис. євро; хірургічні операційні столи (3 одиниці) – 15 тис. євро; великий набір інструментів для коронарної хірургії - 15 тис. євро; на ремонтні роботи передбачено ще 18,5 тис. євро.

Також проєктом передбачено проведення сесії тренінгів для підвищення хірургічної кваліфікації лікарів та навчання щодо загального протоколу лікування.

Ольга ОБЕРШТ, спеціально для БукІнфо (с)
Світлини авторки


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації