Не лише вітамін D, а й протидія COVID-19: вчені довели, що сонячне світло вбиває коронавірус
Науковці з Каліфорнійського університету підтвердили, що сонячне світло вбиває коронавірус SARS-CoV-2 у людській слині, а також заявляють, що воно робить це увосьмеро швидше, ніж вважалося раніше.
Як передає Укрінформ, про це інформує Science Alert.
Однак не усе ультрафіолетове випромінювання знищує коронавірус. Промені UV довгої хвилі (UVA) занадто слабкі, щоб вплинути на вірус, а от промені UV середньої хвилі (UVB) вбивають коронавірус у людській слині упродовж 10-20 хвилин.
Що стосується променів короткої хвилі UVC, то вони також гарно справляються з коронавірусом, однак цей тип ультрафіолету зазвичай не контактує з поверхнею Землі, не проходячи через озоновий шар, - пише Укрінформ.
«UVC відмінно підходить для лікарень. Але в інших середовищах – наприклад, на кухнях або в метро – UVC буде взаємодіяти з твердими частинками й виробляти шкідливі речовини», – сказала токсиколог з Університету штату Орегон Джулі Макмеррі.
Вчені з’ясували, що коронавірус також більше зазнає впливу сонячних променів, ніж вірус звичайного грипу. У сонячний день на повітрі 90% частинок COVID-19 руйнуються протягом пів години, тоді як узимку коронавірус може жити у таких умовах впродовж кількох днів.
-
Ходять чутки, що деякі люди хочуть щепитися Pfizer. Ми скасували дозвіл на вакцинацію публічних осіб поза чергою, - Степанов
-
Щеплення вакциною Pfizer проти COVID-19 розпочнеться в Україні 18 квітня
-
Лікарка-інфекціоністка з Чернівців Ольга Кобевко: Медиків змушували страхуватися за рахунок власних зарплат
-
Перша партія вакцини Pfizer виїхала з Бельгії та вже зранку буде в Україні - Степанов
-
Китайська вакцина CoronaVac прибула на Буковину
-
Країни ЄС офіційно домовились до літа запровадити Covid-паспорти