На Буковині стартував марафон корпоративного донорства

У Чернівецькому обласному центрі громадського здоров’я відбулася пресконференція щодо корпоративного донорства.

Директорка Чернівецького обласного Центру крові Анжеліка Каланча розповіла про початок марафону корпоративного донорства – від Миколая до Різдва «Врятуй дитині життя», який триватиме з 19 грудня до 22 січня: «Очікується сезонне падіння здачі компонентів крові. Це пов’язано з тим, що велика кількість людей святкують, вживають жирну їжу, алкоголь. Також є від’їзди на відпочинок. Причин багато, до того ж Сovid додався. Тож щоб зробити запаси еротроцитовмісних компонентів вирішили разом організувати марафон корпоративного донорства.

Директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олег Чорний разом із колективом своїм прикладом закликає бути донорами і вони будуть фактично першими і передаватимуть естафету медичним закладам, організаціям, установам, колективам і всі охочі можуть долучатися. З нами є постійно зв’язок, сторінки у соцмережах. Не проблема комунікувати з Центром крові і призначити День донора, який може відбуватися двома механізмами. Або до нас прийдуть люди, попередньо проведемо роз’яснювання. І другий варіант – ми можемо відвідати установи, організації, дивитися, чи дані умови нам підходять, з дотриманням всіх протиепідемічних заходів. Це має бути велика відстань між людьми, достатньо провітрюване приміщення. І власне на наступний день можемо з бригадою виїжджати на місце.

Такий досвід у нас є з ОКНП «Буковинський клінічний онкологічний центр», поліклінікою і лікарнею МВС, ЛШМД, обласна лікарня, дитяча лікарня та інші. Серед працівників медичних закладів маємо багато підтримки. Вони дуже свідомі і розуміють важливість донорства». Директорка Чернівецького обласного центру крові Анжеліка Каланча зауважила, що досвід корпоративного донорства переймають і в інших областях.

– Також спеціально до марафону корпоративного донорства будуть розігруватися подарунки від Управління молоді і спорту. Багато людей будуть здивовані гарними подарунками. Це стало можливим завдяки регіональній програмі, за яку проголосували депутати обласної ради, – додала Анжеліка Володимирівна.

Директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олег Чорний поділився, що сам є донором: «Тільки гарні і позитивні у мене емоції це викликало і викликає далі. Я вже дав розпорядження, щоб зібрати охочих, і разом із колективом Департаменту охорони здоров’я ми прийдемо і здамо кров. Це дуже важливе і актуальне питання».

Олег Чорний подякував усім донорам, закликав буковинців долучатися до цієї благородної справи і розповів про заклади, працівники яких тривалий час є донорами та допомагають рятувати життя. Зокрема це – Чернівецький медичний фаховий коледж, Головне управління ДСНС в області, Управління Патрульної поліції, Головне управління Національної поліції, Чернівецька обласна філармонія, Управління молоді і спорту ОДА та інші.

Також Олег Чорний зазначив, що Чернівецький обласний Центр крові є одним з кращих в Україні: «Тут налагоджена чітка й правильна робота. Зауважу, що один донор рятує три життя. Тому закликаю всіх ставати донорами, ділитися інформацією про донорство з друзями, колегами, об’єднуватися і приходити здавати кров».

Лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Державної установи «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Юрій Падурару зауважив, що Центр крові створив усі умови для того, щоби перебування донорів було безпечним, щоби медичний персонал перебував в безпечних умовах, і в умовах пандемії COVID-19 усі донори, які відвідують Центр крові, були захищені від інфікування. Персонал Центру крові щеплений від COVID-19, перебуває в засобах індивідуального захисту, дотримується дистанції і всі ті наші рекомендації щодо проведення протиепідемічних заходів в умовах здачі крові забезпечують безпечне перебування як донорів, так і персоналу. Тому люди, які прийняли рішення стати донорами в умовах пандемії можуть не хвилюватися за те, що вони якимось чином наражаються на ризик. Жодного ризику інфікування на території Центру кров немає, донорська кров проходить всі необхідні дослідження, – додав Юрій Падурару.

До речі

Сьогодні, Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про деякі питання функціонування Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію в електронній системі охорони здоров’я». Постанова покликана посилити гарантовані державою безпеку та якість донорської крові та компонентів крові, безпеку донорів та реципієнтів, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію, за допомогою Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, який становитиме частину електронної системи охорони здоров’я.

Альона ЧОРНА, для БукІнфо (с)
Фото авторки з архіву сайту


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації