Другою дозою вакцини AstraZeneca українців почнуть щеплювати з 19 травня - Ляшко

Українців, яких першою дозою AstraZeneca вакцинували від 24 лютого до 10 березня 2021 року, другою дозою почнуть щеплювати від 19 травня. Громадян, які щепилися пізніше 10 березня, другою дозою AstraZeneca провакцинують із наступних поставок.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час бесіди з журналістами 15 травня.

Він також розповів, що для людей, вакцинованих до 10 березня, є зарезервовані дози вакцини. Вакцинація другою дозою теж буде відбуватися каскадним способом. Паралельно, щоб забезпечити всіх людей другою дозою, має надійти від COVAX 8 млн доз вакцини AstraZeneca.

За його словами, у межах COVAX до України планується поставити 700 тисяч доз AstraZeneca. Попередньо, поставка очікується орієнтовно 24-25 травня, - пише ТСН.

Ляшко теж анонсував наступні поставки партії Pfizer - 470 тисяч доз вакцини у межах COVAX, яка може надійти до кінця травня-на початку червня. "Також нам обіцяють, що можуть надійти перші дози, закуплені за державні кошти, також 500 тисяч доз вакцини", - додав він.

Крім того, головний санітарний лікар розповів, що власник заводу Serum Institute of India (Інституту сироватки крові Індії – ред), який нещодавно приїжджав до України і зустрічався з міністром і з президентом Володимиром Зеленським, запевнив у тому, що держава отримає у травні 500 тисяч доз CoviShield.

"Зі слів міністра, власник заводу пообіцяв, що вакцину CoviShield буде поставлено до України, 500 тисяч доз, в травні", - додав Ляшко.

Також санлікар нагадав, що інтервал між першою і другою дозою AstraZeneca сягає 12 тижнів, але, як виняток, його можуть скоротити, але для цього мають бути поважні причини, які розглядає сімейний лікар.

Нагадаємо, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що задля охоплення більшої кількості щеплених українців МОЗ паралельно з мобільними бригадами і пунктами почнуть працювати на вихідних перші вакцинальні центри.


Коментарі:
Більше новин по темі: