Через випадки африканської чуми на Буковині визначено території, де вводять карантин

7 листопада 2021 року до Головного управління ДПСС в Чернівецькій області надійшло повідомлення про те, що на території Чернівецької області в с. Горбівці на несанкціонованому сміттєзвалищі виявили труп свійської свині з підозрою на АЧС. Як повідомляє Держпродспоживслужба в Чернівецькій області, другий випадок АЧС виявили при проведенні планового моніторингового дослідження дикого кабана з ГО Мисливський клуб "Лісівник", який був добутий під час полювання.

Оперативно мобільною групою спеціалістів зі структурного підрозділу Глибоцького управління Держпродсоживслужби в Чернівецькій області та Глибоцької районної державної лікарні ветеринарної медицини здійснено виїзд для проведення епізоотичного розслідування випадку загибелі свиней та відбору патматеріалу від трупів свиней для виключення африканської чуми свиней.

Одночасно був проведений патологоанатомічний розтин, при якому встановлені патзміни характерні для АЧС. Відібраний патматеріал було направлено до Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для проведення вірусологічного дослідження методом ПЛР.

9 листопада діагноз на АЧС був лабораторно підтверджений, після чого цього 10 листопада при Чернівецькій районній державній адміністрації проведено засідання ДНПК на якому затверджено План-заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней та визначили зони захисту в 3-х кілометровій межі спалаху с. Горбівці, с. Тереблече, с. Нижні Синівці, с. Верхні Синівці.

По другому випадку - оголосити епізоотичним осередком щодо африканської чуми свиней 42 квартал В. Петрівецького лісництва Державного підприємства "Сторожинецьке лісове господарство" ГО "Мисливський клуб "Лісівник" Чернівецького району Чернівецької області. Визначити зоною нагляду 10-ти кілометрову зону від межі місця захисту, а саме: с. Корчівці та с. Аршиця Чернівецького району Чернівецької області.

Треба пам’ятати, що африканська чума свиней (АЧС) - одне з найбільш небезпечних вірусних захворювань, оскільки проти нього відсутні ефективні специфічні засоби профілактики (вакцини) та лікування. Сприйнятливі тварини - дикі та свійські свині. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації