34,2% українців вважають, що вже перехворіли на Covid-19. Дослідження LibertyReport

ТАКІ ЦИФРИ /

За результатами репрезентативного дослідження, яке було проведене платформою для соціологічних та маркетингових ріалтайм досліджень LibertyReport.ai 26 березня, було виявлено, що 34,2% українців вважають, що вже перехворіли на Covid-19. Дослідження було виконано на замовлення Міжнародного дослідницького фонду Open mind foundation

Українцям було поставлено запитання “Чи вважаєте ви, що вже хворіли на COVID-19?”. Це відбувалось в рамках великого дослідження, що стартувало ще 11 грудня 2020 року і в результаті якого було зібрано великий обсяг даних. Усі результати цього дослідження будуть опубліковані незабаром. Проте зараз запитання щодо кількості людей, що вважають себе вже перехворівшими на Covid-19 стало ще більш актуальним, у зв’язку з введенням нового локдауну в багатьох областях України.

 

 

Враховуючи той факт, що частина громадян хворіє на COVID вдома й не звертається до лікарень, певний процент тих, хто вже перехворів залишається “в тіні”. Через це дані офіційної статистики часто не відповідають дійсності й з'являються з помітною затримкою. В інформаційному просторі час від часу з’являються заяви про те, що реальна кількість людей, що перехворіли в рази перевищує офіційні дані.

За даними репрезентативного опитування платформ LibertyReport.ai 34,2% з похибкою 4,08% або майже 11 696 006 українців у віці 18+ вважають, що вже перехворіли на COVID-19. Якщо порівняти цей відсоток з даними, що були отримані соціологами рівно місяць тому, зростання склало 9,1%.

Надія менша там, де більше людей перехворіли?

Несподіваною є й статистика за регіонами. Так на сьогоднішній день найбільший відсоток людей, які вважають, що перехворіли проживають на Сході країни - 38,70% респондентів, на другому місці Центр - 36,70%, наступним регіоном за кількістю перехворівших виявився Захід - 33,30%. Південь на останньому місці в цьому рейтингу - 29,50%. Також цікавим є порівняння з даними дослідження емоційного стану громадян на минулому тижні. Так, саме на Сході, де найбільше людей вважають, що перехворіли на COVID-19, найнижчий рівень надії у громадян - 43%, а найвищий рівень надії висловили на Заході країни - 49,3% опитаних.

Крім того, за даними платформи, чоловіки частіше хворіли на COVID-19. 38,40% респондентів проти 29,90% серед жінок. Якщо ж говорити про вікові групи, то тут найчастіше вважають себе перехворівшими люди у віці 30-44 роки - 39,90%, а найменше, як не дивно, у віковій групі 60+. Їх відсоток складає 25,00% опитаних.

 

Методологія проведення дослідження

Це результати національного репрезентативного дослідження, які відображають думку дорослих громадян України віком 18+.
Усього було опитано 600 осіб, а максимальна похибка результатів не перевищує 4,08%. Отримані дані репрезентують опитування за гендером, віком регіоном проживания й типом населеного пункту.
Дослідження проведено на платформі Liberty report, із застосуванням підходу “MIXED-MODE”: опитування онлайн та телефоном у пропорціях 70:30 Максимальна похибка не перевищує 4,08%.


Коментарі:
Більше новин по темі: