Ворог, ймовірно, припиняє наступ на Слов'янськ та відводить війська на Донбасі. Українські військові можуть розпочати контрнаступ на ще одному напрямку – ISW

Росія продовжує перекидати війська із північної частини Донецької області для підтримки оборонних позицій на півдні України. Це послабить сили окупантів біля Слов'янська та дозволить українським військовим розпочати контрнаступ на Ізюмському напрямі.

Про це заявили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначили, що виведення частини російських військ із півночі Донецької області позбавить сили біля Слов'янська необхідної бойової потужності.

«Виведення, ймовірно, створить можливість для українських сил розпочати контрнаступ на Ізюмському напрямку, як і захоплення росією Луганської області дозволило Україні створити умови для контрнаступу в Херсонській області. Передислокація російських військ у Запорізьку область також передбачає, що українські контрнаступи не обмежуються Херсонською областю і, ймовірно, відбуватимуться по всій південній осі», – йдеться у звіті.

Війська РФ, можливо, визначили Запорізьку область як вразливий фронт

Російські війська продовжують перекидати війська з північної частини Донецької області для підтримки оборонних позицій на півдні України і, можливо, поки призупиняють Слов'янську кампанію. Про це повідомив Інститут вивчення війни (ISW), пише Главком.

Зазначається, що представник Головного управляння розвідки України Вадим Скібіцький заявив, що два тижні тому російські війська вивели тактичні групи повітрянодесантних військ з Донецької області і передислокували їх на окуповані території Херсонської області.

Окупанти також передислокують підрозділи Східного військового округу, що діють у Слов'янську, на південь України та перекидають велику кількість військ до Криму для підготовки до захисту окупованих Херсонської та Запорізької областей від контрнаступів ЗСУ.

Міністерство оборони Великобританії також відзначило, що війська РФ, ймовірно, визначили Запорізьку область як вразливий фронт, який потребує посилення.

Ворог, ймовірно, припиняє наступ на Слов'янськ та відводить війська на Донбасі, – ISW фото 1

Ключові висновки:

  • ISW оцінює, що російські війська відповідальні за напад на Оленівську в'язницю 28 липня, у результаті якого загинули 53 українські військовополонені; двоє анонімних офіційних осіб
  • США підтвердили, що немає жодних доказів того, що українські війська використовували надані США HIMARS, одні з єдиних боєприпасів, які має Україна, які є достатньо точними, щоб завдати такого роду обмеженої шкоди, яку видно на супутникових та інших зображеннях, для удару по в’язниці.
  • Російські війська перекидають елементи Східного військового округу (СВО) з району Слов'янська для підтримки оборонних позицій на Південному напрямку.
  • Російські війська не проводили наступальних дій на північ від Слов’янська та навколо Сіверська.
  • Російські війська здійснили безуспішні наземні штурми населених пунктів на південь та південний схід від Бахмута.
  • Російська проксі-влада не заявляла про жодні територіальні надбання поблизу Авдіївки, оскільки російські війська почали безуспішні наземні наступи на Авдіївку та Піски.
  • Повідомляється, що російські регіональні чиновники не виплачують обіцяні виплати добровольчому батальйону «Атал» Республіки Чувашія.
  • Імовірно, Кремль надає перевагу пропаганді та фіктивним референдумам, а не благополуччю мирного населення України на окупованих територіях України.
  • Російські окупаційні сили, ймовірно, нарощують зусилля зі стримування та придушення партизанських рухів на окупованих територіях, оскільки партизанські напади на російських чиновників та українських колабораціоністів тривають.

Нагадаємо, на думку британської розвідки, контрнаступ Збройних сил України в Херсонській області набирає обертів.

Президент Володимир Зеленський раніше заявив, що окупантам не допоможе перекидання сил зі східного напрямку у Херсонську та Запорізьку області.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації