У чернівецькій Резиденції молоді працює волонтерський штаб: що потрібно

У Резиденції молоді з початку війни працює волонтерський штаб. Щодня тут триває збір всього необхідного для людей, які постраждали від війни й терористичних дій Росії.

Директорка департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради Наталія Фрунзе розповіла, що у Чернівцях створено 10 прийомів гуманітарної допомоги, крім того, є пункти видачі для переселенців: «Ми допомагаємо й нашій Територіальній обороні й Національній гвардії. Вже розпочали відправляти фури із допомогою для людей, які опинилися серед бойових дій та не мають можливості купити харчові продукти, ліки та необхідні речі».

Серед необхідної допомоги, яку можуть надати буковинці – харчові продукти, ліки, дитяче харчування.

Також для військових необхідні бронежилети, рації, тепловізори, ліхтарики, свічки, ножі, батарейки, теплий одяг, термобілизна, термошкарпетки, балаклави.

– Я дуже вдячна чернівчанам! Вони надзвичайно організувалися, підтримують в усіх напрямках. У нас налагоджена робота з пошиття аптечок, зараз почали шити ноші, робимо протитанкові їжаки, розчищаємо бомбосховища. Працюємо на всіх фронтах! Нам допомагає дуже багато молоді. Робота кипить! Ми вдячні всім хто долучається і підтримує українців, які опинилися у вкрай важких умовах, –зауважила Наталія Фрунзе.

Волонтерів для прийому допомоги та її сортування у Резиденції молоді наразі вистачає.

– Людей, які допомагають дуже багато. У нас уже є той колектив, з яким ми звикли працювати і ми їх стараємося змінювати. Якщо у нас виникає потреба у волонтерах, то ми пишемо у наш волонтерський чат, де є близько 1400 охочих допомогти. У тому числі допомагають переселенці, які хочуть допомагати. У нас є колектив медиків, які приймають ліки, отримують запити на необхідні медикаменти та перенаправляють ці запити мені. Потреби у ліках надзвичайна. Необхідні перев’язочні матеріали, жарознижуючі. Також потрібні теплі речі. Якщо є люди, які готові шити і мають можливість цим зайнятися, або можуть привезти спеціалізовану тканину для аптечок, ми будемо раді прийняти цю допомогу. Будемо вдячні й за інформацію де можна придбати спеціалізовану тканину для аптечок, – розповідає керівниця Резиденції Світлана Олексійчук.

За словами Світлани Олексійчук дуже актуальним є дитяче харчування, підгузки, дитячі ліки. Цю допомогу відправляють цивільним у міста, які постраждали від війни.

Не потрібно нести у Резиденцію молоді повсякденний одяг, скляні вироби.

Науковиця, журналістка, а тепер ще й волонтерка Лариса Коврик-Токар допомагає у Резиденції молоді з перших днів війни. Інформаційний фронт Лариса передала колегам, а сама весь час та сили зараз віддає на волонтерську роботу.

Журналістка каже, що всі волонтери зосереджені на роботі й не мають часу читати новини. Тож всі вони дізнаються про головне від відвідувачів Резиденції – людей, які приносять допомогу.

Волонтерка Марина до війни працювала менеджером з продажу. Зараз також весь час приділяє допомозі постраждалим від війни: «Просто хочу допомогти. Побачила, що багато людей йдуть у Резиденцію і сама зайшла. Спершу моя допомога не була потрібна, потім прийшла знову і вже знайшлася для мене робота. Також зі мною волонтерить чоловік. Тож як можемо, так і допомагаємо».

Альона ЧОРНА, для БукІнфо (с)
Світлини авторки


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації