Росії війна з Україною коштує мільярд рублів на годину

Війна з Україною, що триває третій місяць, спалює гроші російських платників податків зі швидкістю майже мільярд рублів на годину, випливає з офіційних даних Мінфіну, опублікованих у вівторок.

У квітні федеральний бюджет витратив за статтею "національна оборона" 628 млрд рублів.

В середньому військова машина "з'їдала" по 21 млрд рублів на день - суму, яку можна порівняти з річним бюджетом, таких регіонів, як Калмикія або Єврейська автономна область.

Порівняно з останніми довоєнними місяцями, оборонні витрати бюджету зросли більш ніж удвічі. Війна дорожчає в міру того, як наступ російської армії буксує, втрати множаться, а плани блискавичного бліцкригу доводиться викидати у смітник.

Так, у лютому на тлі підготовки кампанії, перекидання техніки та сил до кордонів витрати зросли щодо січня на 136 млрд рублів, до 369 млрд. У березні, коли війна увійшла в активну фазу, їх довелося збільшити ще на 81 млрд рублів, до 450 млрд , а у квітні - ще на 178 млрд рублів, а це вже півтрильйона рублів.

І хоча російська скарбниця продовжує отримувати приплив сировинних податків в обсязі більше трильйона рублів на місяць, а нафтове ембарго Євросоюзу так і залишається нереалізованим планом, різке зростання військових витрат і економіка, що падає, вже змушують бюджет тріщати по швах.

У квітні Мінфін зафіксував перший цього року дефіцит: доходи уряду виявилися меншими за витрати на 262,3 млрд рублів. За підсумками року зверстаний із профіцитом бюджет піде в глибокий мінус, визнав наприкінці квітня міністр фінансів Антон Сілуанов.
За його словами, дефіцит скарбниці становитиме близько 1,6 трильйона рублів.

Ростислав ДЕМЧУК, журналіст-міжнародник, (Брюссель, Бельгія)
Для БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі: