Рашисти заявили про підрив ліній електропередач до Курської АЕС

ФСБ порушила кримінальну справу за статтею про тероризм за фактом підриву високовольтних ліній електропередач, які ведуть від Курської атомної електростанції. Про це йдеться у заяві відомства, яку цитує агентство РІА "Новости", пише Радіо Свобода.

Стверджується, що “диверсія спричинила порушення технологічного процесу роботи станції”. Про постраждалих не повідомляється. Радіаційне тло в районі АЕС знаходиться в нормі, випливає з відкритих джерел.

Вибухи опор ЛЕП відбувалися 4, 9 та 12 серпня. Спецслужба звинуватила в їхній організації "українських диверсантів". Курська область межує із територією України. Київ звинувачення на момент публікації новин не коментував.

Вимкнення АЕС від зовнішньої мережі потенційно може призвести до аварійної зупинки роботи блоків. Про подібні інциденти на станції у 2022 році не повідомлялося.

Україна офіційно не підтверджує атак диверсантів на інфраструктуру в росії. Проте високопосадовці у соціальних мережах кілька разів давали зрозуміти, що такі атаки можуть проводитися. Раніше регіональна влада влада в Курську повідомляла про атаки на ЛЕП, у тому числі про ті, що потрапили до зведення ФСБ.

Курська АЕС розташована на березі річки Сейм за 40 кілометрів від міста. Вона розпочала роботу у 1976 році. На ній встановлено реактори РБМК-1000, аналогічні тим, що працювали на Чорнобильській станції. Потужність станції після виведення з експлуатації першого блоку – 2775 МВт.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації