Бутусов розповів деталі знищення ракетного крейсера "Москва" - це історична сенсаційна перемога України над російським флотом!

Вперше в світовій історії потоплено у бою ракетний крейсер. Вперше у бою знищено найбільший флагманський корабель флоту РФ. Вперше бойовий корабель знищено ударом протикорабельної ракети, повністю виробленої в України. Вперше перемогу на морі здобули Збройні сили України. Без всяких перебільшень - історична сенсаційна перемога України над російським флотом, - написав у своєму Фейсбук головний редактор видання Цензор.Нет Юрій Бутусов.

За даними Цензор.Нет, Україна витратила за усі роки на програму розробки та виробництва ПКР "Нептун" приблизно 93 мільйони доларів. Тепер залпом "Нептуна" знищено ракетний крейсер вартістю до 1 мільярда доларів, флагман Чорноморського флоту, на якому тримає свій штаб та свій флаг командувач ЧФ РФ.

14 квітня міністерство оборони РФ визнало, що ракетний крейсер "Москва", флагманський корабель Чорноморського флоту, найбільший бойовий корабель на Чорному морі, потонув внаслідок "вибуху боєкомплекту" та "пожежі, причини якої з'ясовуються".

Екіпаж крейсера ніби-то вдалось врятувати, але детальної інформації про втрати МО РФ як завжди не оприлюднило. Штатний екіпаж складає понад 510 осіб.

Українське командування та держпідприємство КБ Луч оголосили, що російський крейсер було уражено двома новітніми протикорабельними ракетами "Нептун".

Джерела Цензор.Нет кажуть, що "Москва" була знищена пусками двох протикорабельних ракет Нептун, які були здійснені з Одеської області з відстані приблизно в 130 км по російському ракетному крейсеру, який знаходився в районі острова Зміїний. Саме тут з борту "Москви" здійснювалось керівництво морською блокадою узбережжя України російським флотом.

Крейсер" Москва" добре захищений від ракетної атаки, такі кораблі - одна з найскладніших цілей, саме чреез сильну ешелоновану оборону від атак з повітря. Ракетний комплекс крейсера на базі С-300 має боєкомплект з 68 ракет. Також крейсер прикритий зенітно-рактеними та зенітно-артилерійськими комплексами для ураження протикорабельних ракет з малої відстані. Крейсер оснащений системами радіоелектронної боротьби та протидії, системами постановки перешкод.

Проте пошукові радари двох Нептунів самостійно захопили ціль, система управління виокремила серед великих хвиль та перешкод справжній крейсер, визначила оптимальну траекторію для атаки, щоб уникнути перехоплення ППО крейсера, та нанесли смертельний удар.

Тобто активна система наведення разом з алгоритмами селекції цілі серед перешкод дозволили ракетам самостійно навестись та визначити собі точки удару.

Тобто українські інженери КБ Луч розробили свою унікальну технологію, і поставили нашу державу серед 10 інших країн світу, які здатні виробляти свої власні протикорабельні ракети для ураження особливо захищених цілей.

Тепер Росія втратила корабель з найпотужнішим озброєнням для протиповітряної оборони можливої десантної операції на Чорному морі. Крейсер «Москва» типу «Слава» російські адмірали назвали «вбивцею американських авіаносців» через потужне ракетне озброєння далекої діі.

Невідомі втрати екіпажу «Москви» - російське Мніоборони завжди приховує втрати.

Зрозуміло одне - Росія зазнала важкої поразки, українці перемогли у бою.

Російський флот та противовітряна оборона кораблів показали свою вразливість, і виявилсь не здатні захиситит навіть свого флагмана. Це потужний черговий удар по експорту російського озброєння, та реклама українського ракетного виробництва. "Москва", якщо б її здали на метал, важить як 250 танков, але основна вартість крейсера - це озброєня та електроніка.

Знищений цілий комплекс озброєння, який Росія не здатна відновити у найближчі роки, кораблі такого класу в РФ вже не виробляються. Україна показує усьому світу кожен день, як саме треба бити російську збродну армію та флот.

Дякуємо, КБ Луч, дякуємо ЗСУ, - написав Юрій Бутусов.

"Москва" потонула. Що сталося з російським крейсером

Крейсер "Москва"
Good bye, крейсер "Москва"

Увечері 13 квітня стало відомо про надзвичайну ситуацію на борту ракетного крейсера "Москва" в Чорному морі. Україна заявила, що обстріляла флагманський корабель росіян ракетами.

У міноборони Росії заперечують це. Але ввечері 14 квітня визнали, що корабель затонув. За російською версією, це сталося під час буксирування в порт призначення "через пошкодження корпусу, отриманих внаслідок пожежі від детонації боєприпасів".

Від усього цього "корабель втратив стійкість" і затонув "в умовах шторму", твердять в міноборони РФ.

Що відомо про крейсер "Москва"?

Безславна історія

Ракетний крейсер "Москва"- це російський гвардійський ракетний крейсер, головний корабель проєкту 1164 "Атлант". Входить до складу 30-ї дивізії надводних кораблів Чорноморського флоту Росії.

Побудований в 1976 році на суднобудівному заводі у місті Миколаїв, спочатку отримав найменування "Слава". Спущений на воду в 1979 році і згодом став флагманом Чорноморського флоту РФ, тобто найголовнішим кораблем.

Він використовується для ураження суден противника і підтримки десанту. Має на борту артилерійське і зенітне озброєння, а також пускові установки для крилатих ракет.

На момент розвалу СРСР крейсер був на українському суднобудівному заводі в Миколаєві, але Росія висловила зацікавленість в тому, щоб не залишати його Україні, а повернути собі.

У підсумку РФ демонтувала і віддала Україні певне озброєння крейсера і в 1999 році вивела його в свій порт в Севастополі. "Москва" стала головним судном ЧФ Росії та брала активну участь у військових конфліктах.

Наприклад, у серпні 2008 року крейсер дійшов до берегів Грузії під час нападу Росії на цю країну і був залучений під час операцій по знищенню грузинського флоту.

В лютому - березні 2014 року "Москва" була залучена до російської операції з захоплення Криму. Зокрема, крейсер блокував вихід кораблів українського флоту із бухти Донузлав біля Севастополя.

У 2015-2016 роках крейсер брав участь у російській військовій операції в Сирії.

З перших днів російського вторгнення у 2022 році ракетний крейсер теж опинився в епіцентрі уваги. Саме він здійснив напад на український гарнізон на острові Зміїний. Екіпаж корабля наказав українським військовим здатися, у відповідь він отримав відмову і пропозицію "йти нах..й".

Цей момент закарбований на марці "Укрпошти". Символічно, що цю марку було презентовано за день до того, як крейсер був уражений українською ракетою.

"Вчора Укрпошта випустила марку з напрямком російського корабля, а вже сьогодні завдяки ЗСУ він туди пішов. Щоб не гаяти часу вже думаємо над наступними ідеями", - прокоментував це директор "Укрпошти" Ігор Смілянський в фейсбуці.

Крейсер "Москва"
Марка "Укрпошти". На ній зображено українського військового з острова Зміїний і крейсер "Москва"

Історична подія

Перші повідомлення про можливе ураження флагману Чорноморського флоту РФ почали з'являтись ввечері 13 квітня. Про це повідомляли деякі волонтери і військові експерти.

Інформацію підтвердив голова Одеської військової адміністрації Максим Марченко.

"Ракети "Нептун", що стоять на варті Чорного моря, завдали російському кораблю дуже серйозних пошкоджень", - повідомив він.

Радник голови офісу президента України Олексій Арестович також заявив про пожежу на крейсері, а вранці 14 квітня повідомив, що корабель затонув.

"Затоплення "Москви" - колосальна за значенням військова подія і найбільша поразка російського флоту з часів Другої світової війни, і найбільший військовий корабель, потоплений у світі після 1945 року", - наголосив він.

Міністерство оборони Росії щодо ситуації з "Москвою" спочатку підтвердило лише факт пожежі.

"Внаслідок пожежі на ракетному крейсері "Москва" здетонував боєзапас. Корабель отримав серйозні ушкодження. Екіпаж повністю евакуйовано", - заявили у відомстві.

Керівник аналітичної групи Conflict Intelligence Team (CIT) Руслан Левіев заявляв, що треба очікувати появи супутникових знімків, щоб оцінити ступінь ураження крейсера.

"Коли евакуюють весь особовий склад крейсера, це значить, що пошкодження дуже серйозні", - казав він в інтерв'ю російському журналісту Олександру Плющеву.

За словами розслідувача, потоплення крейсеру стане "історичним інцидентом", оскільки останній раз такого типу корабель був затоплений в 1982 році під час війни на Фолклендах між Британією і Аргентиною. Тоді британський підводний човен потопив крейсер аргентинських Військово-морських сил.

Головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко повідомив, що після ураження "Москви" у Росії зменшилась кількість крилатих ракет. За словами Клименка, тепер сумарний залп крилатих ракет кораблів ЧФ РФ, що перебувають наразі в Чорному морі, зменшився з 72 до 56.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації