Спека в Україні: сьогодні та завтра можливі температурні рекорди до +40

Через аномально спекотну погоду в Україні у низці регіонів зафіксували температурні рекорди літа.

Як повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського, 23 червня в Києві середньодобова температура повітря становила +27 градусів, - пише НВ.

Таким чином температура повторила рекордне значення для цього дня в 1954 році.

Максимальна температура повітря після полудня в столиці піднялася до +33,7 градусів, перевищивши попередній рекорд для цього дня у 1946 році на 0,6 градуса. 23 червня ще один температурний рекорд зафіксували у Чернігові.

Черговий синоптик Чернігівського обласного гідрометцентру Інна Овсієнко розповіла, що в цей день в місті температура піднялася до 35,3 градусів, повідомляє Суспільне.

До цього температурний рекорд встановили у 1964 році і досяг він тоді 33,8 градусів.

«Ще три дні буде така спека. Тому очікуємо, що знову будуть встановлені рекорди», — зазначила синоптик.

У Закарпатській області 23 червня автоматична метеостанція Ужгород зафіксувала рекордну температуру за 130 років: стовпчики термометрів піднялися до +39,8 градусів, повідомляє пресслужба Закарпатської ОДА.

Перед цим рекордно теплим цей день був у 2002 році з відміткою +37,7 градусів.

За прогнозами синоптиків, така аномально спекотна погода протримається в області кілька днів.

Провідний синоптик Укргідрометцентру Роман Мурмило прогнозує, що 24 і 25 червня стануть днями з найспекотнішою погодою в Україні. Потім стовпчики термометрів трохи опустяться і прийдуть опади.

Про це він розповів в коментарі Обозревателю.

"24 і 25 червня стануть найспекотнішими днями червня, буде +35 градусів, а місцями навіть вище. З 28 червня температура трохи знизиться, стовпчики термометрів покажуть близько +30 градусів, і погода буде теплою і дощовою", - зазначив Мурмило.

Фото ukr.net

За його словами, дощовий початок місяця пов'язано з тим, що більша частина території України перебувала під впливом циклонів і полів зниженого тиску. Найбільше це стосувалося південних і східних областей, де випало одразу кілька місячних норм опадів.

Найменше опади торкнулися півночі і заходу України, де місцями і зовсім випала лише половина норми дощів.

Заввідділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Віра Балабух у свою чергу додала, що причиною таких аномальних явищ стало те, що над територією України тривалий час панували циклони.

"Це не типово для циклону. Зазвичай протягом доби він може переміститися через всю територію країни. А тут він затримався на кілька днів", - зазначила вона.

Циклон був заблокований іншим природним явищем - антициклоном, який утворився на півночі і північному сході, і заважав зрушити на схід.

"У той же час з Туреччини та Азії приходили досить спекотні повітряні маси, вони зустрічалися в районі Чорного моря, де було багато вологості. Циклон був малорухомий, зберігався над цією територією більше доби і внаслідок чорноморське узбережжя - Одеса, Ялта, Керч - сильно постраждали від інтенсивних опадів. Якби ці повітряні маси могли пересуватися, то дощів було б набагато менше", - сказала Балабух.

До того ж антициклон посилився, а це призводить до сильних вітрів. У міру просування антициклону Україну чекають гради і шквали.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації