Оподаткування грального бізнесу: чи зміниться ситуація на ринку азартних послуг? Переваги та недоліки законопроєкту

Після легалізації грального бізнесу на території України залишилося відкрито питання щодо його оподаткування. Влада не могла тривалий час ухвалити законопроєкт, який регулював би цей момент. Але зараз, як повідомляють експерти, процес зрушив із мертвої точки. Чого чекати власникам закладів? Читайте далі*.

Уряд України схвалив законопроєкт 2713-Д, який передбачає визначення чіткої системи оподаткування азартного бізнесу. Нагадаємо, що гральний бізнес був легалізований ще в середині минулого року. За цей час на території України почали працювати десятки наземних закладів та інтернет-сервісів. Стати їх клієнтами не важко. Наприклад, на сайті Goxbet реєстрація передбачає лише введення персональних даних та в окремих випадках проходження процедури верифікації. Пройшовши цей етап, гравці можуть вільно користуватися послугами й можливостями онлайн-закладів.

Новий законопроєкт – добре чи погано?
Думки експертів та власників закладів

Представники онлайн- та офлайн-закладів загалом позитивно оцінили нововведення, які стосуються оподаткування. На думку Андрія Астапова, керуючого партнера Eterna Law, серед їх плюсів можна виділити:

  • встановлення балансу у питаннях стягування податків;
  • зміна ціни ліцензії (скасування потрійної вартості);
  • запровадження прогресивного податку GGR, що використовується у більшості європейських країн;
  • перерахунок вже сплаченої суми за потрійну ліцензію на наступні роки її дії.

Астапов зазначає, що GGR-ставка досягне 10% і буде встановлена ​​для всіх різновидів азартних ігор. Тому податок розраховуватиметься так: GGR 10% + 18% податку на прибуток. Це зробить процес оподаткування прозорим та зрозумілим для всіх учасників ринку заразних послуг.

Нагадаємо, що раніше використовувався диверсифікований податок, та його сума розраховувалася індивідуально, залежно від сфери діяльності: БК платили 18%, власники слот-машин – 10%, а власники закладів, які пропонують грати у лотерею, – 30%. Окремо всі оператори азартних ігор мали сплачувати податок на прибуток, що становить 18%.

Але все не так однозначно, як може здатися на перший погляд. Багато експертів поряд із перевагами виділили й низку недоліків законопроекту. Серед них такі:

  • Не було виправдано очікувань щодо введення ставки GGR. Багато хто сподівався, що вона становитиме 5-7%, хоча б на період розвитку та становлення ринку.
  • Встановлено надто велику суму податку на виграш 19% (це в середньому понад 48 тис. гривень, що у доларовому еквіваленті досягає позначки 1,5 тис.). Деякі фахівці впевнені, що така цифра налякає іноземців і спровокує розвиток нелегального ринку.

Хоча нововведення щодо оподаткування має як переваги, так і недоліки, загалом, на думку експертів, воно є досить лояльним. Це важливий крок у розвитку українського грального бізнесу, оскільки він сприяє збалансуванню ситуації на ринку та веденню прозорої і зрозумілої гральної діяльності у рамках закону.

* пресреліз


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації