Інженерні системи приватного будинку: особливості роботи та рекомендації

Те, наскільки комфортно жити в будинку, визначається не його розташуванням або кількістю поверхів, а тим, як працюють комунікації та інженерні системи приватного будинку – електро-, газо-, водо- та теплопостачання. Якщо вони правильно спроєктовані та змонтовані, то мешканці будинку не будуть відчувати жодних труднощів, але якщо порушено технологію їх монтажу або вони неправильно експлуатуються, то проблем буде дуже багато. Разом із фахівцями компанії AlterAir розбираємося з питаннями, пов'язаними з монтажем та обслуговуванням інженерних систем*.

Особливості інженерних систем у приватному будинку

Якщо звернутися до будівельної практики, то інженерні мережі в приватному будинку вважаються однією з найвитратніших граф під час будівництва. Залежно від обраної оснастки, варіанта її монтажу, прокладання систем комунікацій, вартість може становити до 40% від загальної вартості будівництва будинку. Тому дуже важливо ще на стадії розробки проекту запобігти можливим помилкам, інакше їх виправлення в майбутньому може обійтися дуже дорого.

Інженерні системи котеджу істотно відрізняються від аналогічних систем у квартирі, тому що площа будинку більша, відповідно, навантаження на всі системи збільшуватиметься. Тому системи електро-, водопостачання та водовідведення, опалення мають бути підібрані так, щоб забезпечити всі поставлені мешканцями завдання.

Фото ілюстративне

Водопостачання приватного будинку

Котеджі можуть мати можливість підключення до системи водопостачання або до джерела води (свердловина, колодязь). У першому випадку все просто – точки споживання підключаються до вступної труби. А в другому – ситуація трохи складніша. Спочатку необхідно пробурити свердловину, а це неабиякі витрати, особливо при глибокому водоносному пласті. За наявності свердловини або колодязя важливо придбати досить потужне насосне обладнання, гідроакумулятор, резервну ємність, де зберігатиметься вода. Також важливо подбати про фільтруюче обладнання та безпосереднє розведення труб по будинку. Влаштування холодного водопроводу є основою для того, щоб забезпечувати котедж гарячою водою за допомогою водонагрівача або бойлера.

Каналізація в котеджі

Каналізація у приватному будинку найчастіше – це локальні очисні споруди, оснащені спеціальною системою глибокого очищення. На даний момент можна вибрати варіант септика для приватного будинку з його особливостей, але при їх виборі важливо правильно порахувати кількість запланованих стоків. Подібні системи не вимагають постійного обслуговування та втручання, і вони біологічно безпечні. Для каналізації рекомендується прокладати труби із ПВХ – вони довговічні, практичні та недорогі. При проєктуванні системи водовідведення важливо врахувати, що септик необхідно розташовувати на відстані не менше п'яти метрів від житлових будов, а також важливо врахувати глибину прокладки труб та висоту залягання ґрунтових вод.

Опалення заміського будинку

Опалення індивідуального будинку найчастіше реалізується за допомогою стандартних труб та радіаторних батарей, які підключені до котла. Подібна система замкнутого типу оснащується циркуляційним насосом, що дозволяє прискорити прогрів приміщень. Вибір котла безпосередньо залежить від особливостей будинку – чи підключений до централізованого газопроводу чи ні. Встановити можна газовий, електричний або твердопаливний котел, причому кожен з них має свої переваги і недоліки.

Ілюстрація alterair.ua

Система електропостачання для приватного будинку

Електромережі заміського будинку обов'язково повинні бути безпечними та надійними, особливо у випадках, коли до будинку підведено 380 Вольт. Процедура підключення котеджу до електричних мереж хоч і клопітка щодо оформлення документації, але досить швидка. Важливо знати, що якщо з компанією, що постачає електроенергію, не укладено договору та в будинку не встановлено прилад обліку, то користуватися електроенергією заборонено. При проєктуванні будинку важливо відразу врахувати розташування розеток, вимикачів, потужних електроприладів, причому заощаджувати на проводці не рекомендується.

Вентиляція у приватному будинку

Системи вентиляції розробляються одночасно із проектуванням котеджу. Залежно від особливостей будівлі можна використовувати природну, примусову або змішану вентиляцію, що дозволяє забезпечити всіх мешканців будинку свіжим повітрям та запобігти появі вогкості та грибка. Незалежно від обраного виду обов'язковим є облаштування вентиляційних каналів у всіх приміщеннях, а іноді й установка вентиляторів, які забезпечать примусову циркуляцію повітря.

* пресреліз


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації