Буковинцям радять, як вірно доглядати за сільгоспкультурами в дощових умовах

ГАЗДАМ НА ЗАМІТКУ /

Тривалі зливи, що накривають останні кілька тижнів центральну і східну Європу, не тільки насичують наші поля вологою, але й утруднюють вирощування сільськогосподарських культур. І коли необхідні агротехнічні заходи та механічний обробіток ґрунту ще якось можна провести між дощами, то заходи по захисту рослин часто зводяться нанівець – сильні дощі змивають з рослин розчини препаратів.

Часто доводиться спостерігати, як внесені препарати не дають належного ефекту. Особливо це видно при обприскуванні інсектицидами. Ефект, навіть якщо препарат якісний, триває не більше як 2-3 доби. Тобто препарат подіяв, але оскільки дощі змивають нанесений розчин, знову з’являються шкідники, і доводиться обробляти дуже часто.

Проте вихід є. Зараз, як ніколи раніше, довелось пересвідчитись, що продовжити термін дії засобів захисту рослин, особливо біологічних, можна, застосовуючи для обробки разом з препаратами прилипач.

В звичайних, не дощових умовах, застосування прилипача є необхідним лише на культурах з блискучим листям – на капусті, часнику та цибулі.

Зараз же при обробці дерев та рослин неохідними є не тільки засоби захисту, а й компонент, який за рахунок високої клейкої здатності забезпечував би надійне та тривале закріплення розчину на листі.

На власному досвіді пересвідчився, що в цих умовах найефективнішим біоклеєм є прилипач Добрий господар. Ефект при його сумісному застосуванні в бакових сумішах з препаратами захисту рослин є швидким і надійним.

Він забезпечує рівномірне змочування листової пласини, підвищує ефективність хімічних і біопрепаратів, продовжує дію корисних бактерій в мікробіологічних препаратах за рахунок утворення захисної плівки, яка створює мікроклімат на листках та плодах, оберігаючи їх від висихання та сонячних опіків, і при цьому не сповільнює проникнення газів до рослини в процесі фотосинтезу.

Будучи композицією з мікробних полісахаридів, природним шляхом сприяє підвищенню вмісту цукрів в плодах та клітинному соку рослин.

В’язкість прилипача як біоклею дозволяє блокувати переміщення по листі багатьох шкідників - попелиць, гусениць, квіткоїдів, кліщів, він склеює лялечки вишневої та сливової мух, яблуневої плодожерки.

Фіксує грибкові спори, не даючи можливості їм поширюватися, таким чином знижуючи розвиток грибкових захворювань.

Не токсичний для людини і тварин, не накопичується в рослинах та ґрунті. Ідеально підходить для сумісної обробки з біопрепаратами Гуапсин, Трихофіт, Бізар, Сезар та добривами. При поєднанні з іншими препаратами набагато підвищує їх ефективність і продовжує термін захисної дії, тому є вкрай необхідним в дощових умовах.

Вадим РУДИЙ,

керівник Глибоцького клубу органічного землеробства

Фото автора


Більше новин по темі:
Коментарі: