Щоб розпочати у Чернівцях опалювальний сезон тепловики витратять 20 млн грн з розвитку на погашення боргів

У Чернівцях тепловики витратять понад 20 мільйонів гривень з програми модернізації мереж на покриття боргів за розподіл газу та зарплати. За перерозподіл грошей проголосували на засіданні виконкому.

Гроші перенаправили з проєкту модернізації системи теплопостачання. Їх витратять, аби розпочати опалювальний сезон. Мають частково погасити борги перед Чернівцігазом та виплатити зарплату працівникам, пише Суспільне.

На своїй Facebook-сторінці теплокомуненерго повідомило, що у наступному році ці гроші повернуть у програму.

Витрачати гроші розвитку комунального підприємства на борги — неефективно і надалі призведе до втрат грошей. Про це у коментарі Суспільному сказав експерт з бюджетних питань Асоціації міст Євген Прокопець. Втім, за його словами, у міста лише за літо накопичилось понад шість мільйонів гривень боргу за розподіл газу, а це не опалювальний період. Тому перенаправлення грошей — це термінові та крайні дії міськради.

Понад 20 млн грн, які у Чернівцях передбачались на заміну теплових мереж, не змогли б бути витрачені у цьому році за своїм цільовим призначенням. Тому їх спрямували на погашення заборгованості "Чернівцітеплокомуненерго" за розподіл газу.

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці департаменту інфраструктури та благоустрою, пише molbuk.ua

У дописі йдеться, що у рамках міжнародного проєкту "Реконструкція та заміна теплових мереж"‎, що фінансується ЄБРР, передбачається заміна 4388 погонних метрів труб різного діаметру в Чернівцях.

"Загальна сума фінансування — 2 180 581 євро. На жаль, виконання даного проєкту з 2015 року було фактично заморожено. Однією із причин була, наприклад, банальна відмова депутатів ЧМР ратифікувати угоди з ЄБРР", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що станом на сьогодні підрядник, який виграв євротендер, замінив 2870 метрів труб.

"Залишається ще 1320 метрів. ЄБРР спільно з Чернівцітеплокомуненерго та підрядником було прийнято рішення про продовження робіт у 2022-му році", – зазначається у дописі.

"Кошти в сумі 20,2 млн грн, що передбачались на заміну мереж (співфінансування міської ради даного проєкту), до опалювального сезону фізично використані б не були. Тому було прийнято рішення про перерозподіл даної суми на погашення боргів за розподіл газу. В бюджеті 2022-го року сума на співфінансування для завершення робіт закладена обов'язково буде", – повідомляється у дописі.

Нагадаємо, Чернівцітеплокомуненерго готується до початку опалювального сезону. Комунальники ремонтують обладнання, обстежують котельні. Борг теплокомуненерго сягнув понад 250 мільйонів. Найбільшу суму тепловики винні Нафтогазу за спожитий газ. 23 червня у Чернівцях підвищили тариф на тепло на 70%. До того його не переглядали три роки. Тариф був одним з найнижчих в Україні.


Коментарі:
Більше новин по темі: