Що буде з цінами на газ для населення у січні

На початку 2022 року газ для населення не подорожчає, оскільки до кінця квітня діятимуть поточні річні базові пропозиції. На січень тариф знизив лише один постачальник — Херсонська обласна енергопостачальна компанія (з 13,5 грн до 9,98 грн).

Про це повідомляє афілійований з Нафтогазом портал ГазПравда, пише НВ.

Решта компаній залишили ціни незмінними. Вартість газу коливатиметься від 7,799 до 11,99 грн за кубометр. 36 газопостачальних компаній встановили ціни нижче 8 грн за кубометр.

Газопостачальна компанія Нафтогаз України запропонувала традиційні 7,96 грн за кубометр.

Інфографіка: gazpravda.com.ua

Як в Україні працює ринок газу для населення

В Україні понад рік тому відкрився ринок газу для населення. Споживачі можуть вільно змінювати постачальників, порівнюючи умови різних тарифних планів, які вони пропонують. До кінця квітня наступного року більшість побутових споживачів будуть отримувати газ в рамках річних контрактів, але постачальники пропонують також місячні і сезонні тарифи (на опалювальний сезон). Змінити постачальника можна як онлайн, так і офлайн.

Головними гравцями ринку газу для населення є газзбути олігарха Дмитра Фірташа, які працюють під брендом Твій Газзбут, і Газопостачальна компанія Нафтогаз України («дочка» Нафтогазу). Газзбути оцінюють кількість своїх клієнтів у 8,2 млн, а Нафтогаз — в 1,6 млн (разом з клієнтами постачальника останньої надії).


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації