Бідність в Україні зросте до 58% — Світовий банк

Українські домогосподарства втратять чверть бюджету через підвищення вартості життя, а бідність може сягнути 58% у 2023 році. Про це повідомив регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, пише сайт Мінфін.

Прогноз Світового банку

«За нашими власними оцінками, втрати домогосподарств від шоку доходів та підвищення вартості життя становитимуть близько 25% бюджету домашніх господарств. Бідність, за найгіршого сценарію, може досягти 58% у 2023 році», — сказав він.

За його словами, це підштовхне мільйони українців до отримання соціальної допомоги.

Незважаючи на значне фінансове навантаження державного бюджету, Україні слід уникати різких скорочень соціальних видатків, оскільки це матиме катастрофічні наслідки для одержувачів допомоги в рамках цих програм соціального захисту, переконані у Світовому банку.

«Саме тому Банк підтримував і підтримуватиме програму Гарантованого мінімального доходу, зокрема за допомогою нової виплати у розмірі $50 млн», — сказав Банерджі.

Він також нагадав, що Світовий банк готується надати Україні позику майже $100 млн у рамках перерозподілу коштів позики для підтримки програми допомоги переселенців на період запровадження військового стану.

У квітні Світовий банк прогнозував, що кількість бідних людей в Україні внаслідок війни збільшиться майже в чотири рази. Частка бідного населення у 2022 році може становити 70% порівняно з довоєнними 18%.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації