За такі афери Степанова треба відправляти не просто у відставку, а судити!

НЕМАЄ СЛІВ!!! /

Нардеп від "Голосу" Олександра Устінова отримала відповідь на депутатський запит, який свідчить, що глава МОЗ Максим Степанов зірвав підписання контракту на купівлю вакцини, яку ВООЗ закупило по $3 за дозу. Відповідь на депутатський запит нардеп від фракції "Голос" Олександра Устінова оприлюднила у власному блозі на "Українській правді".

Нардеп розповіла, що українське держпідприємство "Медичні закупівлі" вело перемовини з Serum Institute of India - найбільшим світовим виробником вакцин. З відповіді на депутатський запит політика випливає, що ДП було вже на фінальному етапі підписання договору, який скасував МОЗ.

"Вакцину саме цього виробника закуповували для COVAX - всесвітньої ініціативи по боротьбі з COVID-19", - підкреслила Устінова.

"Тепер замість цього ми отримаємо китайську вакцину компанії Sinovac Biotech по $17,85 за дозу, а мали шанс купити вакцину ледь не по $3, тобто в 6 разів дешевше! До того ж, дослідження Бразилії показують, що ефективність цієї вакцини 50%, на відміну від 90% і вище, як у інших виробників", - зауважила політик.

Вона згадала, що жодна країна ЄС не придбала китайської вакцини.

"Спочатку нам рік брехали, що ведуть перемовини щодо отримання вакцин. Насправді ж процес реєстрації виробників почався аж з середини грудня, коли не те що Велика Британія чи США, а й бідніші країни, як, наприклад, Філіппіни чи Марокко вже давно закупили вакцини", - констатувала Устінова.

"Зрештою, "конкурс Степанова" з усіх виробників пройшов лише один – Sinovac Biotech, а фірмою-постачальником стало українське акціонерне товариство "Леккхім". Український виробник виступив вже всім нам звичною "компанією-прокладкою", а ціна знову виявилася захмарною. Новина про закупівлі одразу привернула увагу, адже інші світові розробники вакцин пропонують ціни у $2, $8,5 та $12 за дозу", - підкреслила народний депутат.

Ціни на вакцини проти коронавірусу від світових розробників. Джерело nashigroshi.org

Водночас, політик звернула увагу на те, що Україна замовила усього 1,9 млн доз вакцини.

"Для повноцінної вакцинації кожна людина має отримати по дві дози вакцини, а отже, нині, завдяки жадібності міністра, на вакцинацію може розраховувати менше 1 млн українців. При ефективності в 50% відсотків – діліть цю цифру надвоє", - додала Устінова.

Нардеп звернула увагу на те, що крім обіцяних 8 млн доз допомоги від COVAX, станом на початок 2021 року Україна, як держава, не мала жодної законтрактованої дози вакцини.

Ще 5 млн доз, за словами Устінової, хоче розпродати фірма-прокладка "Лекхім" самотужки для підприємств.

"Іншої вакцини ні в кого іншого все одно не вийде купити, адже жодна інша вакцина не зареєстрована в Україні",- підкреслила Устнова.


Коментарі:
Більше новин по темі: