В обласному онкоцентрі триває конфлікт за посаду головного лікаря: Апеляційний суд задовольнив скаргу колишнього керівника установи Іллі Тащука

КОМУ КРІСЛО? /

У січні 2020 року під час реорганізації комунальної установи «Чернівецький обласний клінічний онкологічний центр» у комунальне неприбуткове підприємство, змінили посаду головного лікаря на генерального директора. Тоді ж звільнили очільника медустанови Іллю Тащука, а виконувачем обов’язки генерального директора призначили Ігоря Малишевського, пише ІА АСС.

На сесії обласної ради більшість депутатів не підтримали кандидатуру Ігоря Малишевського на посаді генерального директора. Тоді медик звернувся до Шевченківського суду з позовом, в якому вимагав голову обласної ради призначити його на керівну посаду. Суд задовольнив вимогу, а тодішній голова облради Іван Мунтян виконав рішення.

Водночас, колишній головний лікар онкоцентру Ілля Тащук звернувся до суду з апеляційною скаргою, у якій попросив скасувати рішення Шевченківського районного суду м. Чернівці від 6 серпня 2020 року та ухвалити нове судове рішення, яким відмовити Малишевському у позові, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права, неповне з`ясування обставин, що мають значення для справи.

Також Ілля Тащук зазначив, що рішенням Шевченківського районного суду було порушено його право на працю. Про це йдеться у Державному реєстрі судових рішень.

Апеляційну скаргу Іллі Тащука задовольнили. Рішення Шевченківського районного суду м. Чернівці від 6 серпня 2020 року скасували. Проте керівництво онкоцентру не змінилося.

«Працівників звільняють, хворі оплачують діагностику», - Ілля Тащук

Ілля Тащук

Рішення апеляційного суду вступило в дію 28 жовтня 2020 року. Проте, як зазначає Ілля Тащук на своїй сторінці у Фейсбук, воно досі не виконане. «Що має відбутись ще в ОКНП «Буковинський клінічний онкологічний центр», щоб було виконано рішення Чернівецького апеляційного суду від 20.10.2020 справа №727/5706/20, яке вступило в силу 28.10.2020 та визнало незаконним призначення Малишевського І.О. на посаду Генерального Директора установи? Рішенням сесії ОР від 06.08.2020 кандидатура Малишевського І.О. також була не затверджена», - написав колишній головлікар медустанови.

Окрім того, у своєму пості Ілля Тащук висловив обурення тим, що амбулаторним хворим зараз доводиться оплачувати діагностичні та лабораторні послуги, крім того, пацієнти, які потребують операцій, лише частково забезпечені розхідними матеріалами.

«На даний момент збережено платні послуги на лабораторну та діагностичну послугу для пацієнтів, що звертаються в заклад із підозрою на злоякісне новоутворення. Наприклад, пацієнтка з підозрою на рак молочної залози, якій показана трепан-біопсія вимушена заплатити за процедуру близько 1 000 гривень. Скажете, що вона має отримати цю послугу безкоштовно на первинці або вторинці? Вірно, але дану процедуру виконує тільки наш заклад на теренах області. Що пацієнт вимушений робити? Платити або втікати в іншу область де це може бути безкоштовним, - каже Ілля Тащук. - Пацієнти не були взагалі забезпечені розхідними матеріалами, а на даний момент забезпечені частково при проведенні оперативного лікування в закладі (при наявності електронного скерування)».

Повідомив колишній очільник лікарні і про безпідставне звільнення працівників онкоцентру з роботи. При тому, що фінансування медзакладу, завдяки контрактам з НСЗУ, значно зросло. «За цей час було звільнено та переведено двох завідуючих хірургій, провідних спеціалістів: метролога, енергетика, інженера з охорони праці, юриста, працівників організаційно-методичного відділу, охоронців і т.д., а також стосується і нарахування хірургічної активності та преміювання, що до сьогоднішнього часу вирішувалось одноосібно керівником, - йдеться у повідомленні.

- З 01.01.2021 року певна кількість працівників були наказом позбавлені внутрішнього сумісництва, одних викликали для написання заяв, а інших (в структурному підрозділі пухлин молочної залози таких 2 працівника) – без заяв. …До речі, готується новий штатний розпис закладу, вже третій в поточному році. Скажіть при нормальній стратегії бачення розвитку закладу керівником, чи можливо таке? Кожен новий штатний розпис веде до звільнення працівників, ось стратегія».

 

«Нікого примусово не звільняли», - Ігор Малишевський

Журналісти ІА АСС звернулися до генерального директора Буковинського клінічного онкоцентру Ігоря Малишевського з проханням прокоментувати, що ж відбувається наразі у лікувальному закладі.

Ігор Малишевський

«У рішенні не йдеться про те, що мене незаконно призначили генеральним директором. У рішенні суду йдеться про інше. Воно мене не стосується і мене ні до чого не зобов`язує. Як я маю виконувати те, що мене не стосується? - повідомив Ігор Малишевський. – Уже подана касація до Верховного Суду України».

Ігор Малишевський також пояснив, чому пацієнти наразі оплачують діагностику та лабораторні послуги.

«Національна служба здоров`я України не уклала угоди з онкологічними центрами України на амбулаторну допомогу. Усі послуги, які раніше надавалися в умовах поліклінік онкоцентрів, зараз не законтрактовані в усій Україні. Тобто їх безкоштовно можуть отримувати пацієнти, які перебувають у нас на стаціонарному лікуванні. Що стосується амбулаторних хворих, вони за направленням сімейного лікаря можуть безкоштовно пройти обстеження чи здати аналізи за місцем проживання – у поліклініці, районній лікарні чи діагностичному центрі, - каже Ігор Малишевський. – Ми зверталися до НСЗУ, але нам відповіли, що в установі третинного рівня, як ми, не контрактуються амбулаторні послуги. Мовляв, до нас пацієнти повинні поступати уже обстежені. У зв`язку з цим, економісти розробили економічно-технічне обґрунтування тієї чи іншої діагностичної послуги. Цю документацію ми подали на погодження Департаменту охорони здоров`я, звідти – засновнику медзакладу, тобто Чернівецькій обласній раді. Засновник погодив, що в нашій установі можна зберегти поліклінічне відділення і надання амбулаторних послуг, але тільки на платній основі».

Що стосується звільнення працівників, Ігор Малишевський зазначив, що певні штатні зміни дійсно відбулися, але все - в межах чинного законодавства. «Нікого примусово не звільняли», - сказав гендиректор онкоцентру.

«Втручання будуть», - Олексій Бойко

ІА АСС звернулося за коментарем до новообраного голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка. Він розповів, що наразі триває аналіз судового процесу.

«Насправді, проблемних питань щодо директорів комунальних підприємств більше. І не лише по онкоцентру. Зараз ми робимо аналіз всіх судових процесів, в яких тією чи іншою стороною є Чернівецька обласна рада, - розповів Олексій Бойко. – Одразу після вивчення буде відповідне реагування. Втручання, звісно, будуть, але в межах моєї компетенції та Закону».


Коментарі:
Більше новин по темі: