Перший удар Байдена: під американські санкції потрапив "Слуга народу" Дубінський

УПС... ПОЧАЛОСЯ /

Міністерство фінансів США ввело санкції проти семи громадян України та чотирьох українських інформаційних ресурсів за втручання в американські вибори.

Згідно з інформацією, оприлюдненою на сайті Мінфіну, до списку санкцій увійшли:

Олександр Дубінський — народний депутат від президентської партії Слуга народу;

Дмитро Ковальчук — давній соратник народного депутата Андрія Деркача, проти якого вже введено санкції;

Костянтин Кулик — колишній прокурор Генеральної прокуратури України, причетний до публікації так званих «плівок Деркача»;

Олександр Онищенко — колишній нардеп, який переховуєтья від українського правосуддя за звинуваченням в корупції;

Антон Симоненко — один з найближчих соратників Деркача;

Андрій Теліженко — колишній український дипломат, який організовував зустрічі Деркача з американцям;

Петро Журавель — медіа-менеджер Деркача, адміністратор веб-сайту NabuLeaks.

США також внесли в чорний список українські медіа, пов’язані з Деркачем і його медіа-партнером Журавлем:

ТОВ Ера-Медіа;

Інформаційне агентство Only News;

Сайт NabuLeaks — nabu-leaks.com;

ТОВ Скептик / Бегемот Медіа.

У Мінфіні пояснили, що зазначені особи і компанії були частиною російської мережі зовнішнього впливу, пов’язаної з нардепом Андрієм Деркачем.

«Російська кампанія з дезінформації, спрямована проти американських громадян, це загроза нашій демократії. США продовжать агресивно захищати цілісність наших виборчих систем та виборчого процесу», — заявив міністр фінансів Стівен Мнучін.

За даними Вашингтона, Деркач і його соратники з 2019 року використали американські ЗМІ, соцмережі і впливових американців для поширення необґрунтованих тверджень і таких, що вводять в оману, про те, що нинішні і колишні офіційні особи США причетні до корупції, відмивання грошей і незаконного політичного впливу в Україні.

У вересні 2020 року США запровадили персональні санкції проти трьох громадян Росії і громадянина України, народного депутата Андрія Деркача за втручання у виборчий процес.

За даними Вашингтона, Деркач підтримує тісні зв’язки з російською розвідкою та вже понад десять років служить активним російським агентом.

У розпал президентських перегонів у США нардеп Андрій Деркач оприлюднив записи, на яких, як він стверджує, нібито записані переговори п’ятого президента Петра Порошенка з колишнім віцепрезидентом США Джо Байденом, а також з президентом РФ Володимиром Путіним.

Пізніше Дубінський і Деркач на спільній пресконференції заявили про необхідність розслідування нібито корупції Джо Байдена. Вони ініціювали створення тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді щодо «плівок Деркача».


Коментарі:
Більше новин по темі: