Переселенці, які проживають в гуртожитках ЧНУ, скаржаться, що їх змушують заплатити за проживання та ще й заднім числом

У редакцію"МБ" надійшли скарги від внутрішньо переміщених осіб, що проживають у гуртожитках №5 та №6 Чернівецького національного університету, про те, що керівництво адміністрації змушує заплатити за проживання та ще й заднім числом.

Кореспондент molbuk.ua поспілкувався із керівництвом університету та переселенцями.

У чат жителів гуртожитків увечері, 12 червня у телеграмі надійшло повідомлення від керівництва адміністрації про те, що кожна внутрішньо переміщена особа має заплатити 600 грн за один місяць проживання, якщо вони оформили довідку в ЦНАПі, якщо ні – 1200. До того ж, як кажуть жителі гуртожитків, при видачі договорів про оплату додають талон, де від руки пишуть скільки і за який місяць потрібно заплатити.

Ректор університету Роман Петришин зауважує, що оплати заднім числом немає, а тільки від червня місяця.

"Є відповідна постанова Кабінету міністрів від березня, яка каже, що ВПО держава компенсує старшій особі – 2000 гривень на місяць, дитині – 3000 для, в тому числі покриття витрат на комунальні послуги. Проте, ми інтенсивно шукаємо меценатів, які можуть покрити витрати за минулі місяці до кінця травня, частково знайшли. Ну а з червня місяця переселенці, що проживають у гуртожитках, будуть платити по 600 грн на місяць", - зазначає ректор університету.

У переселенців такі дії керівництва викликали обурення, адже, по-перше, як зазначають самі люди, коли вони приїжджали у Чернівці, їм говорили, що вони будуть безкоштовно проживати до закінчення війни.

"Нас дуже цікавить питання звідки суми. Адже, якщо в кімнаті живе троє людей, використовується одна лампочка, і коли в кімнаті живе одна людина також використовується одна лампочка. Де вони ці суми взяли ніхто не знає, бо ні в якому наказі цього немає. Як вони формують ці 600 гривень – незрозуміло, бо був період, коли не було гарячої води, а то взагалі ніякої не було. Також багато переселенців повиїжджали. Їм також прийдеться сплачувати за прожиті дні та місяці?", - говорить мешканка гуртожитку пані Інна.

Директор адміністрації студмістечка Василь Герасим говорить, що це прямі витрати, які вони несуть.

"Ми й так зараз понесли витрати і, якщо за червень місяць не буде оплати, то ми просто перестанемо функціонувати, як центр для внутрішньо переміщених осіб", - каже Герасим.

Жителі п’ятого та шостого гуртожитків написали колективну заяву на ім’я голови Чернівецької ОВА та зараз збирають підписи. Договори про оплату поки не підписують.

"Ніхто до завідувачки не йде підписувати договори, бо сума 600 грн з людини у місяць це дуже багато за комунальні платежі", - каже жителька гуртожитку №5.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації