Гендиректор обласної лікарні Домбровський – голові Чернівецької ОВА Осачуку: «Звинувачення на мою адресу, що були оприлюднені на пресконференції безпідставні та маніпулятивні»

Голова Чернівецької ОВА Сергій Осачук на вчорашній пресконференції в університетському садку намагався пояснити присутнім журналістам свою проблемну кадрову халепу. Як так сталося, що призначений ним 12 березня цього року генеральний директор обласної клінічної лікарні Сергій Бродовський, перебуваючи всього місяць на новій посаді, спромігся вляпатися у грандіозний корупційний скандал, пов’язаний із гуманітарною допомогою – автомобілями швидкої медичної допомоги, які італійці передали Україні в час війни через Чернівецьку обласну військову адміністрацію.

Голова Чернівецької ОВА Сергій Осачук

До деталей самої кримінальної оборудки, яка, як свідчать оприлюднені БукІнфо документи, вочевидь плелась у високих кабінетах «будинку з левами», ми ще повернемося не в одному матеріалі. Зараз хочемо продемонструвати вам, як бажання викрутитися і зберегти своє лице, примушує Сергія Осачука тупо брехати журналістам, волонтерам, лікарям, всім буковинцям.

Бо окрім дешевого пафосу, словесного туману та участі у сумнівних оборудках, цей посадовець, очевидно, не здатний на щось більше. Все б нічого, якби ж він був простим клерком. Але він керівник цілої області причому в час війни! А це вже стає серйозною небезпекою, бо загрожує послабленням обороноздатності Чернівецької області, так і всієї України загалом. (До речі, «злив» військової таємниці провладному журналістові про перебування на Буковині тисячі співробітників СБУ з Херсонщини, які, насправді, мають військові накази для здійснення підготовки до певного виду завдань в тилу ворога, ще належить розібратися, хто насправді є «консервою» ФСБ. - авт.)

Отже, для початку процитую дослівно губернатора Буковини Осачука. Даруйте, за велику кількість букв, але слів із цієї «пісні» не викинеш:

Підозрюваний у кримінальному злочині Сергій Бродовський - креатура голови ОВА Сергія Осачука

«Початок війни. Відповідальність за спроможність медичної системи є надзвичайно висока. Я маю інформацію про те, що були дуже негативні тенденції в обласній лікарні до початку березня. Насамперед, величезна проблема із невиплатою заробітної плати. Понад два місяці не виплачувалися борги, це понад 15 млн. гривень. Ми повинні були сформувати спроможність обласної клінічної лікарні стати базовим резервом до нашого військового госпіталю. Тому у тій ситуації, я вважаю, з професійної точки зору, було абсолютно правильне рішення (призначення) спроможного організатора, лікаря керівника.

Ще також до нас приїхало багато висококваліфікованих лікарів з інших областей, які бажали там (в обласній лікарні) працювати і попереднім виконуючим обов’язки (мова про генерального директора закладу Дмитра Домбровського) не віталися, блокувалися, перешкоджалися. Тому ті структурні зміни, які почав робити генеральний директор (Сергій Бродовський), який був призначений лише на період війни тимчасово, вони передбачали повністю ліквідацію заборгованості з виплати заробітної плати і приведення у відповідність штатної чисельності та залучення найкращих, висококваліфікованих лікарів.

В частині професійної медичної спроможності (Сергія Бродовського) – жодного сумніву не маю. Всі інші випадки, які зараз йому інкримінують (фінансові зловживання на автомобілях швидкої допомоги, передані Буковині з Італії в якості гуманітарної допомоги, - авт.) – це є відповідальність цього громадянина перед законом, перед народом і перед Богом. І тому я закликаю ще раз вас (журналістів) супроводжувати цей процес, інформувати і зробити це у кращих традиціях чернівецької преси минулого століття. Подивіться, як про це писала газета «Буковина» на початку ХХ-го століття. Треба всі нюанси висвітлювати з різних позицій та різних сторін».

Крапка.

Керівник Чернівецької обласної лікарні Дмитро Домбровський. Фото Шпальта

Редакція БукІнфо зв’язалася з поновленим на посаді генерального директора ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», депутатом обласної ради Дмитром Домбровським.

  • Пане Дмитре, голова Чернівецької ОВА Сергій Осачук каже, що ваше звільнення з посади пов’язане з накопиченими мільйонними боргами лікарні, в тому числі по зарплаті лікарям та медперсоналу…

- Торік після призначення виконувачем обов’язків генерального директора ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» я прийняв медичний заклад зі значними боргами – загалом на орієнтовну суму в 15 млн. грн., відповідно до обрахунку вартості наявних підписаних на початку липня 2021 року договорів.

Наразі ситуація повторилась, про що свідчать дані заборгованості ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня».

З 12 липня 2021 року по 12 березня 2022 року борг медичного закладу з 15 млн. грн. був зменшений до 3 млн. 263 тис. грн. Саме із такою заборгованістю станом на 14 березня 2022 року ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» я передав медичний заклад у керування генеральному директору Сергію Бродовському, який протизаконно був призначений 12 березня 2022 року наказом начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Сергія Осачука.

Як свідчать дані бухгалтерії щодо руху коштів, вже станом на 01.04.2022 р., борг медичного закладу становив 8 млн. 349 тис. грн. Тобто лише за два тижні заборгованість лікарні зросла на понад 5 мільйонів гривень. Саме з такими боргами мені знову довелось прийняти заклад охорони здоров’я в управління на початку травня 2022 року.

  • У зв’язку з чим накопичувалася ця заборгованість?

З січня 2022 року в Чернівецькій обласній клінічній лікарні існувала заборгованість щодо виплати «ковідних» доплат працівникам – лікарям до 20 тис. грн., а медичним сестрам до 13,5 тис. грн., що регламентувала Постанова Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 р. №2.

З метою забезпечення виконання даної Постанови, адміністрацією лікарні було вжито всіх необхідних заходів для підготовки до укладання із НСЗУ договору на додатковий пакет для збереження кадрового потенціалу.

Особливості руху фінансів на початку фінансового року, а потім й війна, затягнули процес підписання додаткового договору між лікарнею та НСЗУ задля збереження кадрового потенціалу. Відтак, додатковий договір за 49 пакетом Програми медичних гарантій 2022 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги» був підписаний лише 26 квітня цього року.

  • Як ви прокоментуєте звинувачення Сергія Осачука на свою адресу щодо небажання приймати на роботу в лікарню висококваліфікованих працівників з інших областей України з числа переселенців?

Дозволю собі більш розгорнуту відповідь. Зважаючи на необхідність розрахунку з боргами та на те, що Чернівецька обласна клінічна лікарня перебувала в умовах оптимізації кадрового складу, вимушено переміщенні особи з числа медичних працівників, які прибували в Чернівецьку область з регіонів, де велись бойові дії, приймались на роботу тільки за наявності вакантних посад в закладі охорони здоров’я.

Я не міг порушувати закон. «Штучно» вакантні посади для переселенців не створювались, оскільки це могло призвести до порушення трудового законодавства по відношенню до наявних медичних працівників Чернівецької обласної лікарні, які й так перебували в умовах оптимізації.

Крім того хотів би зауважити, що жодних претензій до моєї роботи, листів на адресу лікарні від військової адміністрації, викликів на наради із зауваженнями по роботі закладу не було до моменту призначення Сергія Бродовського. Тому вважаю звинувачення на мою адресу, котрі були оприлюднені 16 травня головою ОВА абсолютно безпідставними та такими що шкодять роботі лікувального закладу у військовий час.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації