Буковинські політичні рейдери, або Як втемну віджати політичний осередок на відшибі

Ідіома - готуй сани влітку, а воза взимку найкраще працює у середовищі політиків, яких недавно виперли з села. Це до того, що днями у Чернівецькій області, стомленій дощами і невдоволеними аутсайдерами, сталося таке собі «рейдерське захоплення» обласного осередку політичної партії "УДАР". У розшифровці це "Чернівецька обласна організація політичної партії "УДАР", "Український демократичний альянс за реформи" Віталія Кличка.

Причому, вся пертурбація, схоже, відбувалася без відома чи погодження з поки ще діючим головою структури Олександром Руснаком. Ну і, звісно, членами осередку. А це пряме порушення статуту партії.

Номінант на посаду лідера - Валерій Чинуш, котрий балотувався під №3 партії "РІДНЕ МІСТО" у Чернівецьку міську раду, схоже, використав свої давні дружні відносини з бізнес-партнером, однопартійцем Василем Проданом та Оксаною Петрівною Продан, давньою соратницею Віталія Кличка, щоби проскочити у це крісло. До речі, пані Оксана не вперше намагається втрутитися та вплинути на формування внутрішньопартійної структури Чернівецького осередку. І дуже наполегливо. Ось, наприклад стаття ОПОРИ від 15 квітня 2014 року під назвою: Чернівецький "УДАР" звинуватив нардепа Оксану Продан в партійному рейдерстві

Отож, якщо речі називати своїми словами, то Валерій Чинуш з соратниками фактично "віджав" чи приватизував осередок.

Але, виявляється, була і прелюдія! У Києві тихо відбулися псевдо збори представників Чернівецького обласного осередку "УДАР", на які ніхто з діючих членів осередку не був запрошений чи поставлений про них до відома.

На цім, якщо можна так назвати, зібранні маленької масонської ложі провінційного польоту саме новоспечені члени осередку, включно з зятем Чинуша - Андрієм Брязкалом, обрали його тестя Валерія Чинуша головою осередку. Цікаві деталі цього «підпільного обкому»: щоби переконати і так заангажований загал зібрання, Чинуш для годиться пообіцяв, що фінансуватиме осередок, влиє нові струмені у його діяльність, активізує роботу, щоби з чимось вийти на чергові вибори. Подібне він пообіцяв і керівництву партії, але як кажуть на Буковині - не вір, не втратиш.

Яка ж доля інших членів Чернівецького обласного осередку "УДАРу"?

Дуже проста, вони у найближчі дні слухняно напишуть заяви, бо добре поінформовані, куди може їх доправити човен без вітрил під назвою "ЧИНУШ".

І цей потяг вже рушив. Вчора частина буковинських УДАРівців шоковані колуарним призначенням Чинуша керівником обласної організації, заявили про вихід з партії.

"Чернівецька обласна організація завжди була відкрита до діалогу з керівництвом Партії, але спроби його налагодження з нашої ініціативи в останній час, у Києві не знайшли підтримки.

Враховуючи ці обставини, ми обурені тим, що нас не залучили і, навіть, не поставили до відома про те, що відбудеться зміна керівництва Чернівецької обласної організації Партії. З’явилися нові «партійці», котрі «обрали» собі нового керівника.

Ставимося з великою повагою і вдячністю до наших прихильників, які незмінно вірили у чернівецьку ударівську команду й неодноразово допомагали їй, тому, зважаючи на останні події, заявляємо про вихід з Політичної Партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка», - йдеться у заяві, яку підписали 14 активістів обласного осередку УДАРу.

Тому щодо майбутньої публічності. Хтось, може, і спроможеться на якусь пацифіську пресконференцію, але насадження думки, що за Чинуша стоїть київське партійне керівництво, зробить її млявою, прощальною. Ну, і не бажаною для широкого загалу буковинців. Й так-бо “шило” вилізло із мішка.

Тобто вслід за "Голосом", який поволі зійшов на пси, сходить на них і такий монументальний колись "УДАР". Як кажуть на Буковині - курва дошка, а кому ж тепер вірити?

Хто ж, пустивши Валерія Миколайовича Чинуша у таке самостійне плавання із завідомими його прогалинами в освіті та туманним нажиттям первинного капіталу, прикриє йому корму? Схоже, надія саме на Оксану Петрівну Продан, дружину скандального екс-секретаря міськради Василя Продана, яка є не останньою людиною у верхівці "УДАРу".

Бо ще у 2012 році вона вперше балотувалася у парламент саме від партії "УДАР" Віталія Кличка і була №4 виборчого списку. А у 2019 році ця пані взагалі стала головою партії "УДАР".

Оксана Продан. Ну чим не царівна?

Далі більше. У 2020 році Оксана Продан безапеляційно очолила Виборчий штаб кандидата на посаду Київського міського голови Віталія Кличка та Виборчий штаб партії "УДАР" на виборах мера Києва. І Кличко переміг. Тож важелів впливу предостатньо, навіть з огляду на останні політичні гойдалки.

На цей час вона разом з Артуром Палатним, котрий в березні 2021 року був обраний головою політвиконкому партії, тобто є другою людиною в "УДАРі" після Кличка, займається саме розбудовою регіональної структури партії. Та створенням і модернізацією осередків.

А з цього випливає, що без узгодження доброї волі Оксани Продан з позицією Артура Палатного, Чинуш ніколи б не очолив такий осередок з гучною назвою.

Зрештою, провернути це було легко, бо зайнятий Києвом та війнами проти рейдерів його мерства Віталій Кличко не має достатнього часу, щоби втручатися у питання партійної розбудови. Отже, цілком віддав право вирішувати зазначеним товаришам-однопартійцям.

Але й тут є один нюанс. Саме на тлі антитези Кличко-Зеленський, бо Валерій Миколайович всюди - від міськради до застілля на ставку номінує себе другом президента. Мовляв, він разом зі своєю донькою постійно підкладав плече Зеленському та ЗЕ-команді у період її формування. А зараз він є одним з найбільш наближених до Іллі Павлюка, який реально знається з президентом і формує йому команду на місцях.

У цьому відео також йдеться, як Валерій Чинуш конткретно вирішує свої питання в Іллі Павлюка:

Тому питання: а з ким він погоджував такий свій дрейф у бік опозиційної президенту і його офісу сили, як "УДАР"?

Всі прекрасно знають, які стосунки панують між багаторазовим чемпіоном світу у важкій вазі з президентом-важковаговиком із 73% підтримки виборців. Третьому у цьому ринзі місця мало.

То у чому річ? Що затіяли у Чернівцях?

Схоже, що команда губернатора Осачука у форматі: Продан-Михайлішин-Чинуш вже завчасно прийняли рішення перегрупуватися. Оскільки соціологічні дослідження ще минулого року підтвердили "токсичність" як "Рідного міста", так і його лідера Василя Продана. Спроби втекти від мертвого бренду були і раніше, коли стояло завдання зайти строєм у місцеву "Слугу Народу". Це був шанс зберегти за собою контроль за Чернівецькою міською радою. Але вони не переграли простого, лише з вигляду, її голову - Віталія Другановського. Він не пустив інородних в обласне тіло партії. Це був жорсткий ляпас для маститих інтриганів, можливо, тому тепер вони вирішили так стрімко використати іншу впливову на їхню думку силу - "УДАР".

І, схоже, це майже вдалося. Проте у жорсткому протистоянні команди Осачука-Продана-Михайлішина-Чинуша проти владного дуету Бойко-Клічук - в області ще зовсім не вечір.

Бойко через близькість до Дмитра Разумкова і Клічук через Асоціацію міст України активно підтримують Віталія Кличка. Але тепер на місцевому рівні вони навряд чи будуть сприяти розбудові зданого Чинушу "УДАРУ". Тим більше, що проданові хлопці вже відкрито грають проти президента. І вони це розуміють, тому намагаються шифруватися.

Василь Продан і Валерій Чинуш - давні соратники і члени однієї політисили "Рідне місто". Фото МБ

Підконтрольний Продану телеграм-канал "Сосєд" терміново видав статейку, завданням якої є саме виведення його та іже з ним з-під "УДАРу" у прямому і непрямому змісті. Що ж, Продан намагається на людях створити ілюзію наявності протистояння та розколу у "Рідному місті". Щоби таким чином пояснити дії Чинуша. Мовляв, я просто вийшов погуляти, а все вирішує дружина - Оксана Петрівна. Але всі розуміють, що у разі чого Василь Сафронович при будь-яких розкладах знайде до неї підхід.

Логіка проста і тривіальна, бо в Україні адвокату не обов'язково знати закони, достатньо обідати із суддею. За аналогією у Продана є не лише можливість обідати з дружиною-політиком, а ще й іноді розмовляти проти ночі у ліжку. Дуже сумніваюся, що там мова йде про Чинуша.

Стас МИКУЛЬСЬКИЙ, спеціально для БукІнфо (с)

Для довідки:

https://lb.ua/news/2021/03/31/481190_artur_palatniy_udar-tse_pro.html
https://molbuk.ua/chernovtsy_news/169119-chynush-15-rokiv-druzhyt-iz-zelenskym-kerivnyk-zekomandy-na-bukovyni.html
https://www.chesno.org/politician/329/
https://pep.org.ua/uk/person/5075
https://kompromat1.pro/articles/158479-v_izbirateljnoj_kampanii_klichko_pojavilasj_tenj_ilji_pavljuka_za_spinoj_oksany_prodan


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації