Берегометські лісівники спростовують звинувачення Держекоінспекції у незаконій вирубці дерев у “Зубровиці”

МОВОЮ ОРИГІНАЛУ /

Днями інтернет-ресурси Буковини поширили новину про, ніби, незаконну заготівлю деревини в Берегометському лісомисливському господарстві, посилаючись на Державну екологічну інспекцію Карпатського округу. У повідомленні, зокрема, зазначається, що інспекторами виявлено незаконну рубку 365 дерев на території зоологічного заказника місцевого значення «Зубровиця» та ряд інших порушень.

Втім лісівники підприємства працюють виключно в правовому полі та категорично не згідні з висновками екозахисників, і вбачають в діях державних інспекторів цілеспрямовану, системну та, скоріше за все, замовну діяльність направлену на знищення ДП «Берегометське лісомисливське господарство» та паплюження усієї галузі краю.

Як можна звинувачувати Берегометський держлісомисливгосп в незаконній (лівій) рубці 365 дерев (!), ще й у крадіжці 500 м3 деревини, коли вищевказана деревина заготовлена згідно дозвільних документів та за результатами господарської діяльності сплачені всі відрахування до держави…

Обсяги рубок головного користування затверджуються під час проведення базового лісовпорядкування 1 раз на 10 років. І основним чинником, який впливає на їх розмір є площа експлуатаційних насаджень, які досягли віку стиглості, тобто оптимального для рубки з господарської точки зору віку. З року в рік в лісомисливгоспі стрімко зменшуються обсяги заготівлі деревини.

Так у 2010 році було заготовлено 175,9 тис. м3 ліквідної деревини, а якщо порівняти з 2020 роком – 117,7 тис. м3 , що становить 67%. При цьому, ведення лісового господарства лісомисливгоспом є бизьким до сучасних дружніх до довкілля практик. Понад 94 відсотків рубок головного користування – це не суцільні, а рівномірно – поступові, які дають змогу відновлювати ліси шляхом збереження природного поновлення, що є одним з основних критеріїв ведення наближеного до природи лісівництва. В той же час представники екоінспекції фіксують нібито, проведення суцільних рубок, що заборонено вимогами Закону України «Про заборону на проведення суцільних рубок у гірських ялицево – букових лісах Карпатського регіону», на ділянках де заготовлювалась деревина у кілька прийомів, ігноруючи зауваження лісівників та відповідні лісорубні документи.

Більше того ділянки лісу 37 кварталу Долішньо-Шепітського лісництва, де були проведені лісовідновні рубки, з невідомих причин, інспекторами екоінспеції були віднесені до території заказника «Зубровиця», хоча відповідно матеріалів лісовпорядкування 2010 року, погоджених Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища Чернівецької області та затверджених Мінприроди, вони належать до експлуатаційних лісів.

Дивним, на нашу думку, є і той факт, що на зазначених ділянках обмір модельних дерев та визначення розряду висот, а також облік природного поновлення інспекцією не проводився у відповідності до Методичних вказівок з відведення та таксації лісосік.

Не менш вагомим є неврахування працівниками Державної екологічної інспекції Карпатського округу якісного складу лісових насаджень на ділянках у Долішньо-Шепітському лісництві, де проводились лісовідновні рубки кінцевого прийому, що ніби суперечить вимогам Закону України «Про заборону на проведення суцільних рубок у гірських ялицево – букових лісах Карпатського регіону». Згідно цього Закону ялицево – букові деревостани – це букові ліси з домішкою виключно ялиці у складі не менше 25, а суцільні рубки – це рубки під час яких передбачається вирубка за один прийом крім останнього прийому поступової рубки. В той же час жодна з них не підпадає під ці норми, тому що не є суцільні рубки та буково – ялицеві деревостанами.

Відтак фахівці ДП «Берегометське лісомислисвьске господарство» наддали Держекоінспекції свої, обґрунтовані заперечення щодо кожного порушення, що ніби, мали місце на підприємстві. Потім вчергово відстоюватимуть свою правоту у судових органах.

Хотілося б зауважити, що це вже не перший випадок некваліфікованого і упередженого, на нашу думку, інспектування господарської діяльності ДП «Берегометське лісомисливське господарство», яке робилось на підставі звернень жителів міста Києва, які ніби, виявили порушення лісового законодавства. Щодо попередніх фактів то судом було скасовано накладений адміністративний штраф на посадових осіб підприємства.

Пресс-служба ДП «Берегометське ЛМГ»


Коментарі:
Більше новин по темі: