Bellingcat розповість про інші жертви ймовірних отруйників Навального

ЩЕ НЕ ВЕЧІР ДЛЯ ПУЙЛА /

Ймовірні отруйники Олексія Навального з ФСБ можуть бути причетні до трьох вбивств і двох замахів, повідомив журналіст - розслідувач з інвестігатівной групи Bellingcat Христо Грозєв. Подробиці стануть відомими до середини січня.

Ймовірні отруйники російського опозиціонера Олексія Навального з Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ можуть бути причетні до ще декількох убивств. Про це Грозєв розповів в ефірі радіостанції "Ехо Москви" у п'ятницю, 1 січня.

"Троє реально убитих і ще дві спроби", - зазначив журналіст. За його словами, подробиці будуть оприлюднені в найближчі два тижні. Розслідувачі поки не мають наміру називати імена конкретних потерпілих. Напередодні Грозєв виклав дані про 10 передбачуваних співробітників ФСБ і маршрутах їх поїздок.

Сліди отрути "Новачок" в аналізах Навального

Олексій Навальний знепритомнів 20 серпня в літаку, що вилетів з Томська в Москву. Після екстреної посадки в Омську його госпіталізували, а через два дні доставили для лікування в клініку "Шаріте" в Берліні. Росіянин знаходився в штучній комі 19 діб. Експерти спецлабораторії бундесверу на прохання клініки провели токсикологічний аналіз проб, узятих у Навального, і виявили в них сліди речовини групи "Новачок". До аналогічних висновків незалежно один від одного прийшли лабораторії в Швеції і Франції, а також експерти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Влада РФ заперечують всі звинувачення в причетності до замаху на опозиціонера. ЄС і Великобританія 15 жовтня ввели санкції за отруєння Навального. Москва у відповідь заявила про введення контрзаходів щодо провідних співробітників апаратів керівників ФРН і Франції. Понад 50 країн - учасниць ОЗХЗ в листопаді закликали Росію розслідувати отруєння політика.

Телефонний дзвінок Навального ймовірного отруйнику з ФСБ

Журналісти Bellingcat і The Insider 14 грудня опублікували розслідування про групу співробітників Федеральної служби безпеки (ФСБ), причетних до отруєння Навального. Сам опозиціонер 21 грудня оприлюднила запис телефонної розмови з Костянтином Кудрявцевим, військовим хіміком з Інституту криміналістики ФСБ, згаданим в розслідуванні. Кудрявцев у майже годинній бесіді розповів подробиці замаху на опозиціонера. ФСБ назвала запис розмови провокацією і підробкою.


Коментарі:
Більше новин по темі: