ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ТЕХНОЛОГІЇ   >>> 31 Сiчня 2018

Захист ріпаку від шкідників на ранніх стадіях розвитку рослини - боротьба проти скритнохоботників

НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ* /


Важливим фактором підвищення продуктивності озимого ріпаку є дотримання всіх елементів технології вирощування, від яких в повній мірі залежить зростання, розвиток і формування врожайності. Вирощування озимого ріпаку пов'язане з багатьма несприятливими чинниками, серед яких окремою групою можна виділити шкідливі види фітофагів, що ушкоджують, а іноді і повністю знищують рослини.

 

В умовах інтенсивного ведення сільського господарства ріпаківництво постійно знаходиться в пошуках оптимальних способів захисту рослин від шкідників. Дивним це назвати важко, оскільки комплекс шкідників цієї культури налічує понад 50 видів, як спеціалізованих так і не спеціалізованих видів. Навіть якщо часом у рослини бувають власні системи захисту проти шкідників, перед цвітінням ріпак потребує особливого догляду. Заходи захисту плантації робляться в потрібних кількостях і обов'язково в рекомендовані терміни, щоб домогтися якісного врожаю.

 

Основними шкідниками озимого ріпаку є ріпаковий пильщик, капустяна міль, капустяна совка, ріпаковий квіткоїд, але найбільш проблемними, особливо в період від весняної вегетації до цвітіння, є скритнохоботники: хрестоцвітий стебловий (чорний) - Ceutorhynchus picitarsis, великий ріпаковий – Ceutorhynchus napi та капустяний - Ceutorhynchus quadridens.


Головні характеристики ріпакового скритнохоботника

 

Ріпаковий скритнохоботник – це жук довжиною 3,2-4,1 мм, сірувато-чорний, з коричневими волосками. Він має найдовший хоботок серед цих шкідників, навіть у порівнянні з личинкою безногою, довжиною 6-7 мм, з темно-коричневою головою.

Жуки ріпакового скритнохоботника зимують в ґрунті. З місць зимівлі вони виходять при температурі повітря понад + 6 ° С, а масовий виліт починається 12 ° С. Через 12-14 днів після початку масового виходу з місць зимівлі самка відкладає яйця у верхівки молодих пагонів ріпаку. Залежно від умов, відкладання яєць може тривати протягом березня і до початку цвітіння озимого ріпаку.

Як захистити ріпак від скритнохоботника?

Своєчасний і якісний захист озимого ріпаку від шкідників відіграє ключову роль в реалізації потенціалу врожайності культури. Установлено, що імаго стеблових скритнохоботників незначно шкодить посівам озимого ріпаку, тоді як личинки, які пошкоджують внутрішню частину стебла, спричиняють порушення процесів росту і розвитку рослин і, як наслідок, до недобір врожаю. Слід зазначити, що існуючі методи боротьби проти личинкової стадії стеблових скритнохоботніків неефективні. Тому важливою умовою захисту ріпаку від даних шкідників вважається своєчасне виявлення дорослих особин і проведення інсектицидних обробок до відкладання яєць.

Перший метод
полягає в використанні жовтих чашок-пасток. Їх в залежності від площі ріпакового поля встановлюють від 2 до 4 штук. На невеликих полях чашки-пастки поміщають в посіви ріпаку приблизно в 20 см від краю поля, на великих полях - в 5-10 м. Проводити контроль бажано в сонячні, помірно теплі дні, щодня, краще в обідній час.

Перевага чашки-пастки - в можливості варіювати висоту чашки в залежності від зростання посіву, таким чином вона може «рости» разом з посівом. Чашка насаджується на стрижень або, наприклад, на рукоятку мітли (приблизно 1,5 метра довжини) на висоті рослин.

Другий метод
обліку фітофагів – візуальний. Він полягає в огляді посівів озимого ріпаку по 5 рослин в 20 місцях по діагоналі поля. При використанні даного методу, огляд рослин повинен проводитися таким чином, щоб дослідник знаходився навпроти розташування сонця, так як при раптовому затіненні посівів, жуки падають з рослин на ґрунт, в результаті чого їх подальше виявлення буде складним.

Догляд за посівами ріпаку включає комплекс заходів, спрямованих на збереження сходів, знищення бур'янів, захист рослин від шкідників і хвороб, створення сприятливих умов для їх росту і розвитку. Шкідливі організми призводять до втрат 30-60% врожаю або й до повної загибелі посівів, ось чому догляд на ранніх стадіях розвитку рослини є пріоритетом.

За матеріалами Інтернет ЗМІ

(*На правах реклами) 
Переглядів (2732) Коментарів (0) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. Роман Лещенко: В Україні немає реєстру громадян, які безоплатно отримали по 2 гектари земель
2. Буковинцям радять, як вірно доглядати за сільгоспкультурами в дощових умовах
3. Чернез тривалі заморозки в цьому році Україна залишиться без врожаю абрикос, персиків і слив
4. ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО РИНОК ЗЕМЛІ
5. Українські аграрії втрачають третину прибутків через ерозію грунтів
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...