Шкільна реформа: які нововведення торкнуться учнів вже в 2018 році

ДІТИ НЕ ВИННІ! / 


В Україні одночасно з введенням 12-річної шкільної освіти планується введення ЗНО для випускників дев'ятих та четвертих класів.


Що чекає випускників дев'ятих класів


Закон «Про освіту» запрацює вже наступного року. Так, передбачається, що з десятого по дванадцятий класи діти отримуватимуть профільну освіту якогось конкретного напрямку. Для того щоб перейти в школу профільного напрямку учням в дев'ятому класі необхідно буде здавати тестування. Як відзначили в Українському центрі оцінювання якості освіти, для введення в роботу цього нововведення ще необхідно вирішити ряд важливих питань.

За словами Інни Совсун, одного з авторів реформи освіти, в разі не здачі іспиту після дев'ятого класу дитину можуть не пропустити в старшу школу і залишити на другий рік в дев'ятому класі. Планується, що для оцінювання випускників будуть опрацьовані нові завдання і формати проведення ЗНО.

Як будуть оцінювати малюків?

Вже у 2018 році з ЗНО можуть ознайомитися не тільки дев'ятикласники, а й діти, які закінчили четверті класи. Іспити будуть проходити в форматі перевірки рівня знань дітей та тільки в якості вибіркового моніторингу. Так з 400 тисяч школярів виберуть тільки 6 тисяч. У цю вибірку потраплять учні з різних регіонів з різною успішністю. На думку Сергія Горбачова директора, однієї зі шкіл Києва, на даний момент провести ЗНО буде складно, так як для цього необхідна не тільки організаційна і наукова підготовка, а й психологічна готовність дітей.

Батьки до таких нововведень ставляться по-різному. Одні вважають, що діти будуть підходити до навчання з відповідальністю, на думку інших, для початку треба вдосконалювати чинну шкільну програму.

Батьки зможуть вибирати школу за якістю наданої освіти

Олександр Співаковський заступник глави ВР з науки і освіти вважає, що тепер у батьків з'явиться інформація про якість освіти і вони зможуть вибирати де краще вчиться школяреві, наприклад, в старших класах. Для самих шкіл це буде так само хорошим індикатором, так як директора бачитимуть слабкі і сильні сторони установ і зможуть поміняти це в майбутньому. ЗНО в четвертому класі необхідне для того, щоб вже з початкових класів бачити і контролювати ситуацію в освіті в цілому по всій країні і по окремим територіям. Це дасть Міністерству освіти розуміння того, як потрібно готувати вчителів у майбутньому.

Якщо говорити про оцінювання знань після закінчення дев'ятих класах, то таке нововведення дасть можливість оцінювати свої сили і знання самим учням. За їх підсумками діти зможуть визначати напрямки в яких розвиватися далі. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації