У Чернівцях дитячим хірургам вдалося зшити селезінку 8-річному хлопчикові, який упав з велосипеда. Раніше при таких травмах орган видаляли

БРАВО НАШИМ ЛІКАРЯМ! /


Владик Іванческул дуже любить кататися на велосипеді. Того дня вийшов з мамою у парк. Звісно ж, прихопив з собою свій двоколісний транспорт. - Він їхав доволі спокійно, рівною доріжкою. Я на мить відвернулася – і раптом почула сильний крик мого сина. Він упав з велосипеда, при чому дуже невдало – животиком на ручку керма, - розказує Тетяна Іванческул, мати хлопчика.

 

– Я обережно поклала Владика на травичку, побачила подряпину зліва біля ребер. Думала, нічого серйозного. Добре, що біля мене в той момент був наш знайомий – лікар-гастроентеролог. Він сказав негайно викликати «швидку». Влада привезли до Чернівецької міської дитячої лікарні. На першому УЗД було видно, що селезінка сильно збільшена, є забій підшлункової залози. Спробували зупинити кров, знеболити. Проте вже за кілька годин наступне УЗД виявило розрив і кровотечу органу. Хірурги сказали, що вихід один – операція.

 

- Ще 3-4 роки тому пацієнтам з такими травмами ми одразу видаляли селезінку. Але це – орган кровотворення, імунної системи, тож є дуже важливим, особливо – для дитини, - каже Олег Боднар, професор, завідувач кафедрою дитячої хірургії та отоларингології Буковинського державного медичного університету. – Останнім часом впроваджуємо консервативне лікування. Але це можливе тільки в тому випадку, коли немає кровотечі.

 

Наші закордонні колеги давно використовують лапароскопічний метод: «вдягають» селезінку в спеціальний контейнер-сітку, затягують з обох боків і в такий спосіб зупиняють кровотечу та зберігають орган. Проте в Чернівцях такого пристрою немає. Вихід був один – іти на відкриту операцію. Хоча досі селезінку у дитини ніколи не зшивали – це технічно дуже складно виконати. Це все одно, що розрізати ківі і спробувати його зшити.

 

 

Проте ми пішли на ризик, аби зберегти важливий орган. Операція тривала близько трьох годин. Селезінка Влада була практично навпіл розірвана. 5 днів після операції хлопчик провів у реанімації. Лікарі не приховували: є ризик нагноєння або ж повторної кровотечі. І в такому випадку доведеться знову робити операцію і видаляти орган. На щастя, обійшлося без цього.

 

- Ми дуже вдячні лікарям, вони врятували життя синові. Нині нас перевели до хірургічного відділення, Владик почувається добре, - розповідає мама хлопчика. – І вже навіть запитує, чи купимо йому нового велосипеда.

 

- Мені було дуже боляче, коли я впав, - зізнається Владик. – Але лікарів не боявся. І операції не боявся. Поки що у найближчих півроку лікарі радять хлопчику утриматися від фізичних навантажень. Влад навчається у Чернівецькій гімназії №5, любить уроки фізкультури. Та у найближчі місяці відвідувати ці заняття медики йому забороняють.

 

 - Будь-який удар у живіт може спровокувати повторний розрив, - пояснює Олег Боднар. – Тому біг, стрибки, фізичні вправи протипоказані. З часом селезінка відновиться і буде повноцінно функціонувати. Влад Іванческул обережно встає з лікарняного ліжка і тисне руку своєму рятівнику. Каже: коли виросте, можливо, стане лікарем і теж буде лікувати діток.

 

Фото АСС


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації