Програмою «Доступні ліки» вже скористалися майже 18 тисяч чернівчан

ВАРТО ЗНАТИ / 


На виконання урядової програми «Доступні ліки», яка працює з 1 квітня цього року, лікарями амбулаторно-поліклінічної мережі Чернівців за три місяці виписано 33784 рецепта для 17691 хворих. Особам, які страждають на серцево-судинні захворювання виписано 29748 рецептів, хворим цукровим діабетом ІІ типу – 3347 рецепти, чернівчанам, які страждають на бронхіальну астму – 589 рецептів. Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я міської ради Ігор Незборецький.

 

З майже 2,7 млн. грн., які виділені з державного бюджету місту Чернівці на реалізацію у цьому році програми «Доступні ліки», за перші три місяці роботи програми використано 703,2 тис. грн. або 78% від запланованого.

 

Реалізацію програми «Доступні ліки» у Чернівцях забезпечують міські поліклініки № 1, №2 та №3, міська дитяча поліклініка, ЦПМСД «Роша» та ЦПМСД «Садгора». Головні лікарі цих лікувально-профілактичних закладів уклали договори з 23 аптечними закладами Чернівців, філіали яких розміщені на всій території міста, що дає змогу пацієнтам звернутись в найближчий аптечний пункт та отримати за рецептом лікаря необхідні ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

 

Як повідомляє прес-центр Ратуші, Хід реалізації програми «Доступні ліки» перебуває на постійному контролі міського управління охорони здоров’я, яке моніторить виконання договорів та усі звернення, скарги громадян щодо роботи цієї програми. Більшість скарг чернівчан на роботу програми «Доступні ліки» стосуються відсутності окремих медичних препаратів в аптечній мережі, що зумовлено їх відсутністю на оптових базах найбільших фармацевтичних фірм. Причиною дефіциту окремих лікарських засобів є великий на них попит.

 

З метою вирішення цієї проблеми МОЗ вже провело зустрічі з представниками аптечних мереж, дистриб’юторами, імпортерами та виробниками, щоб оперативно реагувати на такі технічні труднощі. Допомогти ефективніше розраховувати необхідний об’єм виробництва ліків може реєстр пацієнтів. Тому МОЗ спільно з командою розробників «Е-Health» працює над впровадженням такого електронного реєстру.

 

З початку дії програми «Доступні ліки» кількість пацієнтів, які почали звертатися до лікарів первинної ланки, зросла майже втричі, що вирішує проблему із самолікуванням хворих та покращує стан їхнього здоров'я. Споживання ефективних засобів, рекомендованих ВООЗ, зросла майже вдвічі, водночас вартість ліків, що ввійшли до програми, знизилася за окремими позиціями вдвічі.

 

Управління охорони здоров’я міської ради просить чернівчан активно користуватися програмою «Доступні ліки» та надавати пропозиції ,зауваження щодо покращання її реалізації у Чернівцях.

 

 

З механізмом дії програми "Доступні ліки" можна ознайомитися за посиланням http://moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170324_b.html  

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації