З отруйної цвілі отримали надпотужний антибіотик

НАУКА FOREVER /

З цвілі, знайденої в покинутому високотоксичному кар'єрі у штаті Монтана (США), можна синтезувати речовину, яка вбиває чотири стійкі до антибіотиків мікроорганізми, у тому числі і збудників сибірської виразки. Це нове з'єднання нагадує один з видів антибіотиків, але має більш потужну дію.

Два види цвілі були зібрані в покинутому кар'єрі на мідному руднику в штаті Монтана. Глибина кар'єру становить 540 метрів, а вода на його дні кисла, як лимонний сік, і містить миш'як. Цей кар'єр здобув популярність кілька місяців тому, коли там загинула велика зграя гусей, вимушена сховатися в ньому від хуртовини. Розтин 342 гусей показало, що їх нутрощі були покриті опіками і гнійними виразками через вплив високих концентрацій міді, кадмію і миш'яку.

Саме в цьому смертельно небезпечному місці були знайдені два види цвілі, один з яких, Taxomyces andreanae, містить речовини, здатні знищувати ракові клітини, а з іншого можна синтезувати з'єднання, що мають протизапальні властивості, повідомляє fainaidea.com.

Вчені помістили обидва види цвілі разом, а через шість днів виявили, що вони почали виробляти нові сполуки, які не могли створити самостійно. Молекулярна структура цих сполук нагадувала відомий клас антибіотиків, званий макролідами, і один з них, що отримав назву Berkeleylactone А, здатен знищувати бактерії, стійкі до інших видів антибіотиків.

Наразі до кінця незрозуміло, як саме працює новий антибіотик, але вчені розраховують, що він допоможе людству в боротьбі з стійкими до антибіотиків патогенами.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації