У Чернівцях єврейська громада хоче повернути собі колишній Темпль, де зараз кінотеатр "Чернівці"

ІСТОРИЧНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ / 

У Чернівцях єврейська громада пропонує повернути собі приміщення колишньої синагоги, де зараз функціонує кінотеатр "Чернівці".

Про це на своїй сторінці в Facebook написав громадський активіст Ілля Хочь.

Таким чином він прокоментував новину з Сербії, де ухвалено закон про повернення конфіскованої єврейської власності євреям.

"Дуже показово і по-європейськи! Україна теж має рухатись в цьому напрямку! Користуючись нагодою, хочу звернутись до керівництва міста і області з пропозицією частково повернути будівлі, які належали єврейській громаді міста Чернівці. Шановний Олексію Павловичу, Чернівецька міська благодійна єврейська громада "Мир'ям" просить розглянути можливість повернення Темпля (кінотеатра) і колишньої будівлі синагоги на вул. А. Міцкевича (нині спортивний зал)", - прокоментував І. Хочь.

Водночас, як повідомив активіст, "поки що мова йде про дві культові споруди, які мають бути повернуті згідно закону про реституцію від 1999 року. Про Єврейський народний дім (Палац культури на Театральній площі) поки що мова не йде".
 
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D1954957051392825%26id%3D100006356473220&width=500" width="500" height="414" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації