Сьогодні "стануть" маршрутки? Чернівецькі перевізники повідомляють про можливе припинення виконання перевезень з 10 березня

СИТУАЦІЯ ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ /


Автомобільні перевізники міста Чернівці повідомляють про можливе припинення виконання перевезень з “10” березня 2017 р. через відсутність резерву пального та коштів на його придбання, що, за їхніми словами, викликана "бездіяльністю виконавчого комітету Чернівецької міської ради щодо перегляду розміру вартості проїзду у міському пасажирському автотранспорті загального користування".

 

Вони пояснюють ситуацію так: Діючі тарифи (3 грн.) впроваджені з 1 грудня 2014 року. За цей час мінімальна заробітна плата збільшилась більше, ніж у 2 рази, вартість пального на 43,8 %. Встановлені у 2014 році тарифи не відшкодовують витрати на паливно-мастильні матеріали, електроенергію, заробітну плату, запасні частини, акумуляторні батареї, автошини та інші витрати на обслуговування транспорту.

 

На даний час собівартість транспортних послуг, ціна дизельного пального встановлена на рівні 21 грн./1 л., у порівнянні із раніше включеними в розрахунок 14,60 грн./л., що складає 43,8 %.

  

В результаті чого, здійснення перевезення пасажирів є збитковим, Перевізники не в змозі в подальшому придбавати пальне за ціною більше 20 грн., не говорячи вже про запчастини, ремонт, оновлення автотранспорту, підвищення заробітної плати працівникам, тощо.

 

"Просимо вибачення за можливі незручності", - йдеться у листі перевізників до чернівецьких ЗМІ.

 

Нагадаємо, сьогодні депутати Чернівецької міської ради з другої спроби підтримали петицію щодо використання електронного квитка для оплати проїзду в громадському транспорті Чернівців. Під час першого розгляду петицію підтримали лише 20 депутатів, після перерви депутати вирішили повернутися до розгляду цього питання і 25-ма голосами підтримали петицію.

У Чернівцях з 2015 року ведеться підготовча робота щодо впровадження електронного квитка для оплати проїзду у громадському транспорті. Зокрема, у місті вже розроблена і працює електронна «Картка чернівчанина», яка має транспортний модуль, що дозволяє її використання для оплати проїзду в громадському транспорті.

Окрім того, вивчається досвід впровадження електронних розрахунків за проїзд в громадському транспорті інших міст України та Європи. З цією метою іноземні та українські виробники провели у Чернівцях кілька публічних презентацій систем е-квитка, умов їх впровадження. Це дозволило напрацювати вимоги до розробки технічних умов тендерної документації на постачання, встановлення та технічне обслуговування системи автоматизованої оплати та контролю проїзду у громадському транспорті в місті Чернівці.

Подальша робота із впровадження е-квитка у Чернівцях, як і в інших містах, була обмежена відсутністю законодавчої бази для такого виду оплати. Для прискорення вирішення цієї проблеми Чернівецька міська рада, як і міські ради інших міст України, у жовтні 2016 року прийняла звернення щодо підтримки законопроектів, спрямованих на впровадження автоматизованої системи оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. Зазначений закон було прийнято 17 січня 2017 року, що зробило можливим запровадження електронного квитка для оплати проїзду в громадському транспорті. Набирає він чинності з 7 травня цього року.

Сесія міської ради прийняла рішення про створення робочої групи із напрацювання необхідних місцевих нормативних документів для впровадження електронного квитка для оплати проїзду в громадському транспорті Чернівців, плану заходів із реалізації цього завдання, визначення обсягу необхідних фінансових ресурсів та джерел їх залучення.

 

Фото МБ


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації