Собаки розуміють людську мову, – угорські вчені

  • Наука
  • 6663
  • 0
НАШ НАЙКРАЩИЙ ДРУГ / 

Згідно з дослідженням, опублікованому у престижному журналі Science (Наука), собаки розуміють, що означають деякі людські слова. Угорські вчені вперше у світі провели експеримент – навчили 13 собак добровільно лягти у МРТ сканер, щоб контролювати те, що відбувається у їхньому мозку, коли дослідники говорять з ними.


Вони виявили, що мозок собаки обробляє мову так само, як і людський: права півкуля відповідає за емоції, а ліва – за зміст.

І лише тоді, коли обидві сторони мозку погодилися, що почули похвалу, собака по-справжньому почувається щасливою, – інформує видання The Independent.

Звісно, йдеться лише про собачу «інтерпретацію слів», але це показує, що собаки мають уявлення про те, який окремий звук людського слова був створений, щоб передати зміст сказаного.

Провідний дослідник доктор Аттіла Андікс, з Будапештського університету, сказав: «Під час обробки мови є добре відомий розподіл функцій у людському мозку. В основному робота лівої півкулі полягає у визначенні значення слова, а робота правої – в обробці інтонації. Мозок людини не тільки окремо аналізує те, що ми говоримо і як ми говоримо, а й об’єднує два типи інформації, щоб прийти до єдиного змісту».

«Наші результати показують, що собаки можуть також все це робити, вони використовують дуже схожі механізми мозку».

Під час сканування мозку, вчені промовляли такі слова як «хороший хлопчик» і «молодець» із захопленою інтонацією, інші - нейтральним голосом, а також слова, які були безглузді для тварин, але в обох інтонаціях.

Сканування показало, що ліва півкуля мозку активувалася, коли вони почули слова, які були значущими для них. Цього не ставалося, коли це були слова, які вони не розуміють. Права півкуля активувалася, коли собаки чули в інтонації похвалу. Але «центр задоволення» в їх мозку, який реагує на приємні відчуття, такі як погладжування, секс і смачна їжа, активізувався тільки тоді, коли вони чули хвалебні слова, сказані із відповідною інтонацією.

«Це свідчить про те, що для собак, хороше слово може дуже добре працювати як нагорода, але ще краще воно працює тоді, коли і слово, і інтонація збігаються», – сказав д-р Андікс.

«Собаки не лише відрізняють ті слова, що ми говоримо і як ми їх промовляємо, але вони також можуть об’єднати це для правильної інтерпретації того, що ці слова насправді мали на увазі. «Це дуже схоже на те, що робить людський мозок».

Результати експерименту спростовують думку про те, що собаки розуміють тільки тон голосу і не мають уявлення про значення слів. Дослідники називають свою роботу першим кроком на шляху до розуміння того, як собаки інтерпретують людську мову.
 

У своїй заяві дослідники зазначають, що їх результати можуть «допомогти зробити спілкування і співробітництво між собаками та людьми ще більш ефективним». 

 

Фото: trihes.gr


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації