Без домшнього завдання і оцінок: з 1 вересня першокласників будуть вчити по-новому

І ЗНОВУ ШКОЛА... / 


Реформа торкнулася всіх молодших класів: міносвіти спростило життя учням молодших класів, кардинально змінивши підхід до їхнього навчання та оцінювання. "Сегодня" виділила основні нововведення, які запрацюють вже з 1 вересня цього року.


ОЦІНКИ І ПРОГРАМИ. Масштабні зміни торкнуться оцінювання учнів. Для першокласників його повністю скасують. У МОН кажуть, що їх знання та успіхи оцінювати тепер будуть тільки "вербально", інакше кажучи, на словах. Другий клас теж може залишитися без традиційних відміток- це питання будуть вирішувати безпосередньо педради в школах. А такі предмети, як інформатика, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, фізкультура, праці та основи здоров'я не будуть оцінюватися аж до четвертого класу. Крім того, оцінки школярів стануть конфіденційною інформацією: їх не можна буде вивішувати на стендах або озвучувати на батьківських зборах. Піде в минуле і "агресивна" червона паста для виправлення помилок – вчителям радять замінити цей колір на свій розсуд.

 

За рекомендацією Міносвіти, для першокласників скасують домашні завдання. Для інших же класів початкової школи введуть кілька умов. По-перше, "домашку" не можна буде ставити на вихідні дні і канікули, а по-друге – її складність буде чітко регламентована часом. У другокласника виконання домашнього завдання має займати не більше 45 хвилин, у учня 3-го класу – не більше 1 години 10 хвилин, а у дітей з 4-го – півтори години. Відмовилися в МОН також від оцінок за каліграфію і ведення зошитів. Єдина вимога – почерк повинен бути розбірливим і акуратним. Ну і, нарешті, учні молодших класів перестануть читати на швидкість, а до таблиці множення будуть приступати тільки з другого класу.

 

Крім того, дали більше свободи вчителям - тепер вони самі будуть вирішувати, скільки годин потрібно виділяти для вивчення тієї чи іншої теми.


ДИТЯЧИЙ КОМФОРТ. У МОН зазначають, що реформа продиктована необхідністю давати учням не тільки знання, а й розуміння того, як їх використовувати. Крім того, нові правил допоможуть уникнути емоційного тиску на дітей, коли вони бояться помилитися або принести додому погану оцінку. Психолог Олена Лук'яненко зазначає, що нововведення для молодших класів будуть позитивні, і діти перестануть боятися помилок: "Для першокласників навчання дуже стресове, вони по-різному звикають: хтось за тиждень, хтось за рік. І чим менше буде якихось "ти повинен", тим краще буде проходити адаптація. Знову ж таки, серед батьків є змагальний момент, і вони часто забувають, що дитина психологічно, наприклад, не може бути відмінником. Тому психологічний комфорт дитини однозначно стане вище". А ось батьки першокласників побоюються, чи готові до змін самі вчителі. "Ідея хороша, але я сумніваюся, що вчителі зможуть швидко підлаштуватися під нові вимоги, – каже киянка Ольга Синишин. - Особливо вчителі старого гарту, з великим педстажем, що тягнеться з радянських часів. Думаю, спершу буде важко і дітям, і педагогам". 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації