10 способів законно зекономити на платежах за світло

БУДЬМО ОЩАДЛИВІ / 

Розумне користування електроенергiєю дає змогу зменшити платежi в 2 - 3 рази. Цiни на електрику невпинно летять угору, i навiть той, хто не звик економити, отримавши нову платiжку за свiтло, мимоволi задумується - пора цю науку освоїти.
 
Тим паче фахiвцi кажуть: зекономити на побутових електроприладах можна. Як? Газета "Експрес" розпитала про це начальника служби енергонагляду одного з обленерго Анатолiя Мельника.
 
- Як зменшаться платежi за електрику, якщо користуватися електроприладами як слiд?
 
- Розумне користування електроприладами дає змогу зменшити платежi за свiтло в 2 - 3 рази. Ось скiльки споживає, примiром, електрочайник - 2,2 - 2,4 кВт-год., пилосос - 2 кВт-год. У холод в домiвках вмикають обiгрiвачi, вони потягнуть 1,5 - 2 кВт-год., мiкрохвильова пiч - 0,7 - 1,5 кВт-год., пральна машинка - 0,8 - 1,14 кВт-год. тощо. Як бачимо, якщо нерацiонально використовувати цi прилади, витрата електроенергiї суттєва.
 
- На приладах є спецiальне маркування. На що воно вказує?
 
- Це маркування є вiд класу А до G. Прилади класу А ++ вважаються найбiльш енергоощадними; А+, А, В, С, D, G -- менш енергоощаднi. Тож побутова технiка класу А або А+ на 30 - 50 вiдсоткiв менше споживає електроенергiї у порiвняннi навiть з приладами класу В. Наприклад, холодильник класу А споживає в середньому 0,9 кВт-год. на добу, а класу С - близько 1,45.
 
- На чому ще можна спробувати зекономити?
 
- Передусiм на освiтленнi. Енергоощаднi лампи служать у 5 - 8 разiв довше, нiж звичайнi лампи розжарювання, споживаючи електроенергiї в 10 разiв менше. При цьому вони забезпечують аналогiчну освiтленiсть, тож затрати на придбання таких ламп окупляться менш нiж за рiк. Є й ряд порад щодо розмiщення таких потрiбних для нас приладiв у будинку.
 
- Що ви маєте на увазi?
 
- Не варто ставити холодильник бiля газової плити, опалювальних приладiв або там, де є пряме сонячне промiння. Вiн нагрiвається, вiдтак бiльше споживає електрики. Розморожувати його варто вiдповiдно до iнструкцiї з експлуатацiї, вiдтак економiя становитиме 10 - 15 вiдсоткiв. Якщо ж у квартирi понад 18 - 20 градусiв тепла, холодильник починає споживати удвiчi бiльше електроенергiї.
 
У разi неповного завантаження пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергiї становитимуть 10 - 15 вiдсоткiв. А через на третину заповнений мiшок для збору пилу в пиловсмоктувачi витрати електроенергiї збiльшуються на 40 вiдсоткiв.
 
Для приготування страв варто використовувати посуд iз рiвним дном та дiаметром, що дорiвнює або трохи бiльший за конфорку електроплити, - це дасть змогу заощадити 5 - 10 вiдсоткiв електроенергiї.
 
Якщо кип'ятите воду в електрочайнику, наливайте в нього стiльки, скiльки потрiбно в даний момент. Не забувайте й вчасно видаляти накип, адже iнакше чайник у 30 разiв гiрше проводить тепло.
 
До речi, дуже популярно нинi залишати телевiзори, комп'ютери та iншу технiку в режимi очiкування. Варто зазначити, що той самий телевiзор у цьому режимi споживає близько 9 кВт-год. на мiсяць, комп'ютер - 3,6 кВт-год. Загалом, сумарне енергоспоживання побутових електроприладiв у режимi очiкування може становити й 350 - 400 кВт-год. на рiк.
 
Економити електроенергiю можна й надавши стiнам певного кольору. Бiла стiна вiдбиває 80 вiдсоткiв спрямованого на неї свiтла, темно-зелена - 15, чорна - лише 9 вiдсоткiв.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації