Михайло Папієв дав інтерв’ю «Главкому»: він планує створити цілісну інформаційну базу даних ресурсів Буковини

Губернатор Буковини Михайло Папієв 19 травня дав інтерв’ю журналістам загальноукраїнського Інтернет-видання «Главком», де повідомив, що має намір створити цілісну інформаційну базу даних ресурсів Буковини.


Як повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА, за словами М.Папієва, ця система забезпечить державні органи комплексною і достовірною інформацією, яка необхідна для вироблення і прийняття фахових і оперативних управлінських рішень. Аналіз та зіставлення звітних даних різних відомств на території області, зазначив М.Папієв, дозволили розкрити серйозні розбіжності в наявних інформаційних базах даних контролюючих державних органів. Зокрема, щодо реєстрації суб'єктів господарської діяльності, надання ними звітності, кількості найманих працівників, виплати їм заробітної плати, сплати податку з доходів фізичних осіб та соціальних внесків тощо. «Відтак, страждають в першу чергу працюючі люди, на чию користь не сплачуються пенсійні внески, страждає місцевий бюджет, за рахунок якого виплачується зарплата вчителям, лікарям, упорядковуються наші міста і села», - наголосив глава виконавчої влади краю.

«Нині ми разом з науковцями займаємося систематизацією наявної інформаційно-аналітичної бази в масштабах області – цю роботу можна назвати прообразом адміністративної реформи в Україні», - сказав М.Папієв. Також за його словами, аналітична робота триває в напрямку формування балансів природних, енергетичних, фінансово-матеріальних та інших наявних ресурсів нашого краю. Створення і забезпечення діяльності такої системи може сформувати необхідний досвід для здійснення широкомасштабної адміністративної реформи в цілому в Україні, допоможе запровадженню сплати єдиного соціального внеску, створить умови для легалізації бізнесу та детінізації ринку трудових ресурсів, сприятиме скороченню енергетичних та ресурсних витрат, зменшенню рівня корупції у сфері державного управління та природокористування. «Для цього нам потрібно об’єднати зусилля Державної податкової адміністрації, Пенсійного фонду, фондів соцстрахування, Міністерства надзвичайних ситуацій, управління статистики і багатьох інших структур, включаючи навіть обленерго і облгаз», - підкреслив М.Папієв.


Доки не запрацюють механізми реальної економіки, доти не зможемо виконати соціальні програми

Таке переконання висловив голова облдержадміністрації Михайло Папієв сьогодні, в інтерв’ю загальноукраїнському інтернет-виданню «Главком». За його словами, наразі тенденції в економіці краю не надто оптимістичні: тільки 30% людей працездатного віку наповнюють практично на 96% бюджет області. Ці ж самі люди сплачують також і внески до фондів соціального страхування. Тобто, зазначив глава крайової виконавчої влади, лише 30% людей, які можуть працювати, легально працюють і отримують легальну зарплатню.

Це яскравий показник тінізації економіки в краї. Тому одним із перших завдань М.Папієв вважає створення механізму стимулювання роботодавців. Серед важелів такого механізму – вирівнювання конкурентних умов для бізнесу і забезпечення дотримання законності при оформленні трудових договорів. Іншим засобом, хоча й у більш віддалений період, є запровадження так званих «індикативних зарплат», у які буде введено реальну вартість робочої сили. Це європейська модель, і такі кроки дозволять легалізувати більшу частину заробітних плат, а відтак, забезпечити достойний рівень соціальної захищеності наших громадян і підвищити рівень надходжень до обласного бюджету на 35-40%.

На запитання, чи планує Михайло Папієв брати участь у наступних парламентських виборах, він твердо заявляє: «Мене більше цікавить, з чим я вийду до людей на перші 100 днів своєї роботи. Головне, на що я орієнтую команду на рівні області і на рівні районів, - це на пошук наших внутрішніх резервів по доходній частині місцевих бюджетів».


Рішення по Новодністровській ГАЕС – це прерогатива уряду. Але в умовах бюджету з обмеженими можливостями логічно буде скористатися іноземними інвестиціями

Так окреслив ситуацію щодо унікального гідроакумулюючого об’єкта на території нашої області голова ОДА Михайло Папієв на запитання журналістів загальноукраїнського інтернет-видання «Главком». «Це об’єкт, який має першочергове значення для Чернівецької області і для мене, як голови обласної державної адміністрації, - наголосив М.Папієв. – І його головна функція – акумулювати вироблювану електроенергію і пускати її в хід у моменти пікових навантажень».

За його словами, потреба фінансування на цей рік для запуску другого енергоблоку складає більше одного мільярда гривень. За наявності цього фінансування і за умови збільшення інвестиційних коштів у наступному році його можна буде здати в експлуатацію наприкінці 2011 року, третій – у 2012 році. Після цього ГАЕС стане найбільшою в Європі, а після відкриття усіх семи енергоблоків – найбільшим світовим об’єктом такого спрямування. «В умовах бюджету з обмеженими можливостями логічно скористатися пропозиціями інвестора, до того ж перевіреного і такого, з яким перебуваємо в одній сполученій енергосистемі, і надалі - експортувати електроенергію в сусідні Молдову, Румунію та в європейську енергосистему», - резюмував М.Папієв.

 

БукІнфо (с)

Фото з архіву сайту


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації