Як і чому на Кельменеччині головному лікарю райлікарні Личуку «медом намазано»… (ДОКУМЕНТИ)

А В ПРОВІНЦІЇ БАРДАК, ПАНЕ ФИЩУК /


Восени 2014 року в селищі Кельменці пройшла акція протесту жителів району, викликана неправомірними діями, порушеннями чинного законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використані комунального майна головним лікарем комунальної установи Кельменецької ЦРЛ Миколою Личуком. Громадськість району приводила чимало прикладів зловживань посадовцем і вимагала від влади звільнити головного лікаря з посади.


Пан Личук звинувачення відкидав, на всі питання давав відповіді, урочисто обіцяв працювати прозоро, а свою діяльність віднині обговорювати з громадськістю, неофіційно просився дати йому доробити до червня 2015 року, щоб вийти на пенсію.

В свою чергу, районна державна адміністрація в листопаді минулого року, з метою забезпечення стабільної суспільно-політичної ситуації, зняття напруги серед населення району та повернення довіри суспільства до влади, звернулась до Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області, Департаменту охорони здоров’я ОДА з клопотанням провести перевірку фінансово-господарської діяльності КУ «Кельменецька центральна лікарня».

Відтоді минув майже рік. Тим часом, одна подія в районі змінювалась іншою. Навесні розпочалась перевірка, змінився керівник органів виконавчої влади. Надання медичних послуг Кельменецької центральної лікарні не покращувалось. Головний лікар району Личук забув про свої обіцянки, за винятком однієї, яка стосується його виходу на пенсію.

І тут, почали відбуватися дивні метаморфози у діях керівників району.

Голова районної держадміністрації Віталій Швець та в.о. голови райради Анатолій Горобець забажали висловити… свою подяку ювіляру за гарне медичне обслуговування жителів району протягом багатьох років і нагородити головного лікаря Кельменецької ЦРЛ Личука, до якого у людей величезна купа претензій, Почесною Грамотою.

Але в останній момент щось дало збій, можливо, саме через це не захотіли негативного розголосу серед людей. Тоді керівники району вирішили піти іншим шляхом – надати працюючому, до цього часу, пенсіонеру – головному лікарю премію, в зв’язку з його виходом на пенсію. Всім відомо, що преміальні – це бюджетні кошти, які видаються за певні заслуги і з відповідними погодженнями.

Після результатів перевірки роботи Кельменецької центральної районної лікарні Державною фінансовою інспекцією в Чернівецькій області, обласних рейтингових показників в галузі медицини, Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації своєму підпорядкованому керівнику КУ «Кельменецька центральна лікарня» надав теж погодження на виплату премії, як це було зроблено головою районної держадміністрації та в.о. голови райради.

Невже владі, що сьогодні очолює район зовсім байдуже, що відбувається в медичній галузі. Приймають розпорядження, яке виноситься на розгляд сесії, депутати голосують, не читаючи, рішення сесії, виплачується матеріальна допомога. І нікого із місцевої влади не цікавить думка громадськості, що виступала проти головного лікаря Миколи Личука, як керівника комунальної установи. Невже у влади є дармові гроші, а у даного керівника є видатні здобутки у розвитку галузі охорони здоров’я йому надається така перевага у виплаті преміальних?

До речі, щодо «здобутків». Дивіться уважно документи в додатку ФОТОРЕПОРТАЖ.

Петро КЕЛЬМЕНЕЦЬКИЙ, для БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації