Цьогорічні археологічні розкопки в Хотинській фортеці виявилися досить плідними

НАЗАД В МИНУЛЕ / 

Цього літа студенти 1 курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ під керівництвом викладачів та аспірантів проходили археологічну практику на території Привратного двору Хотинської фортеці.
 
До організації розкопок долучилися також співробітники Чернівецької філії «Охоронної археологічної служби України» Інституту археології НАН України, начальник відділу охорони культурної спадщини, національностей та релігій управління культури Чернівецької ОДА В.В.Грига, допомагали здійснювати розкопки й учні Опришенської ЗОШ на чолі з директором М.І.Боднарюком, а також волонтери, зокрема випускник Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Керували практикою кандидат історичних наук, асистент кафедри етнології, античної та середньовічної історії М.В.Ільків та аспірант цієї ж кафедри В.А.Калініченко.
 
На цей раз основним завданням археологічних робіт стало дослідження культурних нашарувань навколо зруйнованої вежі у Привратному дворі Хотинського замку.
 
«При дослідженні Привратного двору було розчищено рештки мурувань оборонної стіни ХV ст. Найбільш чисельні знахідки – фрагменти керамічного посуду та кахель. До посуду відносяться також знахідки фрагментів напівфаянсових та порцелянових піал і блюдечок західноєвропейського й турецького походження, переважно з міста Кютахія. Також виявлено чимало цілих та фрагментованих люльок: червоноглиняних, білоглиняних з жовтою й зеленою поливою. Трапляються люльки з турецькими клеймами. Вироби із металу представлені чавунними ядрами та їхніми осколками, свинцевими кулями різних калібрів, деталями холодної та вогнепальної зброї, обмундирування тощо. Особливу увагу привертають свинцеві російські пломби ХІХ ст., а також понад півсотні монет різних номіналів Речі Посполитої, Угорщини, Туреччини та Росії. Під час розкопок зустрічаються кістки зі слідами обробітку, зокрема точений із слонової кості ґудзик, кістяний гребінь. Матеріали розкопок поповнять фонди Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця»», - розповів аспірант Віталій Калініченко.
 
З року в рік археологічна практика підводить її учасників до віднайдення древніх пам’яток або їх фрагментів, і кожного разу ці знахідки особливо вагомі, адже на кожній з них стоїть печать часу.
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації