Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Губернатори не прийшли на селекторну нараду до Тимошенко: команду дав Ющенко

  • 1456

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко звинуватила президента України Віктора Ющенка у перешкоджанні злагодженій роботі уряду і виконавчої гілки влади на місцях, передає УНІАН. "Президент не дає працювати ані уряду, ані виконавчим гілкам влади на місцях як єдиному, злагодженому, системному організму", - сказала вона, відкриваючи селекторну нараду з областями з питаннь щодо ситуації з кредитуванням АПК в п'ятницю в Києві.

Перевіряючи присутність на селекторі голів обладміністрацій, Тимошенко зазначила, що більшість з них проігнорували цю нараду. Прем'єр переконана, що відсутність керівників областей на селекторі є "прямою командою президента". Тимошенко підкреслила, що у складній кризовій ситуації дуже важлива злагоджена робота уряду і місцевих органів влади.

Вона подякувала головам адміністрацій тих областей, які були присутні на селекторі. Це керівники Криму, Полтавської і Тернопільської областей. Тимошенко відмовилася в такій ситуації проводити селекторну нараду.

Після цього в інтерв'ю журналістам Тимошенко знову підкреслила, що обласні державні адміністрації є "невід'ємною частиною виконавчої влади і за Конституцією підкоряються уряду". Разом з тим прем'єр зазначила, що "випадково" в Основному законі прописано пункт про те, що голів обласних державних адміністрацій призначає президент за поданням уряду.

Тимошенко підкреслила, що президент призначив "практично всіх голів обладміністрацій без подання уряду". "Я ще раз призначатиму селекторну нараду, коли повернуся з Мюнхена", - повідомила прем'єр. Вона зазначила, що на селекторній нараді повинна була обговорити важливі для економіки країни питання, зокрема щодо пролонгації кредитів аграріям, забезпечення їх коштами і дизельним паливом на весняно-польові роботи.

Варто зазначити, що президент і прем'єр уже давно сперечаються, хто з них головніший для губернаторів. Тимошенко вважає глав обласних державних адміністрацій частиною виконавчої влади на чолі з Кабінетом міністрів.

Водночас у Секретаріаті неодноразово звертали увагу уряду на необхідність узгодження всіх виїздів керівників областей за межі підлеглих ним територій, як цього вимагає указ президента від 11 лютого цього року. 18 листопада 2008 року президент таки скасував свій указ "Про службові відрядження у межах України голів місцевих державних адміністрацій".

А наприкінці січня Тимошенко заявила, що президент України знову заборонив губернаторам брати участь у заходах уряду. Втім, через кілька днів, заступник голови Секретаріату президента Роман Безсмертний відкинув це звинувачення.

NEWSru.ua