Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Населенню України не по кишені навіть презервативи

  • 1694

Високі ціни на презервативи можуть спровокувати різкий сплеск епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. Повідомляє УНІАН, посилаючись на інформацію Фонду "АНТИСНІД". У фонді "АнтиСНІД" відзначають, що презервативи залишаються найефективнішим способом захисту від ВІЛ/СНІДУ при сексуальних контактах. Проте зростання цін на найпопулярніші бренди презервативів, яке почалося в кінці 2008 року через фінансову кризу і значних коливань курсу гривні, зробив їх недоступними для багатьох українців. В першу чергу це вдарило по молодих людях, які є найуразливішою для ВІЛ/СНІДУ категорією.

Про який захист від СНІДУ може йти мова, коли презервативи подорожчали в 2,5 рази? У країні криза, безробіття, у людей немає грошей, а щоб купити презерватив і захистити себе від СНІДУ та інших хвороб, а також від небажаної вагітності, треба викласти близько 25 грн за упаковку з 3-х штук.

За наявними даними, Україна зберігає своє лідерство в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. У 2008 році кількість ВІЛ-позитивних українців збільшилася на 18 тис 964 людей. З 1987 по 2008 рік в наший країні було зареєстровано понад 140 тисяч нових випадків ВІЛ-інфекції.

Міжнародні експерти говорять про те, що в Україні інфікований кожен сотий, тобто про свій діагноз знає лише один з чотирьох носіїв вірусу.

Сьогодні практично кожен другий випадок інфікування ВІЛ відбувається при статевих контактах. Зростання цін на презервативи - найпоширеніший і затребуваний засіб захисту від ВІЛ - вкрай негативно вплине на розвиток епідемії ВІЛ/СНІДУ в Україні. У листопаді-грудні 2008 року ціни на преміум-бренди зросли на 40-60 %. (Структура ціни на презервативи: вона складається з ввізної вартості, 5% ввізного мита, витрат дистриб'ютора (логістика, маркетингові витрати та інше), прибутку дистриб'ютора і націнки торгових мереж (аптечні мережі - від 25% до 40%, супермаркети - від 20% до 35%)).

Проте в торгових мережах залишається вибір недорогих і надійних торгових марок, що навіть при тотальному підвищенні цін дає можливість українцям захистити себе.

До речі, фабрика з виготовлення презервативів "Перфект" в Новояворівську (Львівська область) також переживає сьогодні фінансові проблеми. Єдиний український дистриб'ютор компанії - "Латекс-Україна" - перестав розраховуватися з нею за поставлений товар.

NEWSru.ua