Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Прокурор Буковини таки підозрює голову Герцаївської РДА у корупції...

  • 1441

«У цьому корупційному скандалі замішано 5 осіб. Щодо участі голови РДА (Олег Кіцен) наразі можна стверджувати тільки те, що без нього здійснити цю оборудку було неможливо. Але довести, що він справді отримав хабара за наявними у нас матеріалами справи ми поки що не можемо», – заявив на прес-конференції прокурор Чернівецької області Йожеф Орос, коментуючи хід розслідування справи, у якій фігурує рекордна для Буковини сума хабара -135 тис. доларів.

Прокурор області Йожеф Орос підтвердив, що у кабінеті голови Герцаївської РДА Олега Кіцена було проведено обшук, однак грошей, які, за свідченнями посередників, йому повинні були передати, правоохоронці не знайшли. «Хоча ті, хто передавав – посередники – говорять, і ми знаємо, що без нього це питання не вирішилося б. За моїми даними, він написав заяву про звільнення за власним бажанням, і це вже є підтвердженням того, що, як кажуть, «рильце в пушку», – заявив Йожеф Орос.

Він повідомив, що з п’яти осіб, затриманих у цій справ, троє перебувають під арештом, з двох взяли підписку про невиїзд. Йожеф Орос пообіцяв, що вже за місяць прокуратура повідомить про результати розслідування цієї справи.

Довідка:

27 cічня у Чернівецькій області за отримання хабара у розмірі 135 тис. доларів було затримано секретаря сільської ради, головного архітектора Герцаївського району, начальника районного відділу земельних ресурсів та двох підприємців-посередників.
Вони розробили схему вимагання хабарів у підприємців за зміну цільового призначення сільськогосподарських земель на межі з обласним центром, що дозволяло використовувати їх під житлову та комерційну забудову. 135 тис. доларів посадовці отримали за переведення земельної ділянки площею 4,5 га із земель сільського господарського призначення в комерційне.
Член НСНУ Олег Кіцен, 1973 р.н., був призначений на посаду голови Герцаївської РДА після помаранчевої революції за квотою штабу «Наша Україна», хоча у жовтні 2004 року на президентських виборах був довіреною особою кандидата в президенти Михайла Бродського.
Олег Кіцен закінчив Академію державного управління при Президентові України за часів президента Кучми. Лист слухача цієї Академії Олега Кіцена з висловленнями особистої симпатії до президента Леоніда Кучми був оприлюднений у газеті «Президентський вісник». Після закінчення академії Кіцен працював на різних посадах у Новоселицькій райдержадміністрації. На посаду керівника саме цього району він претендував після помаранчевої революції, але був призначений у сусідній – Герцаївський.
Під час парламентських виборів у лютому 2006 року Координаційна Рада Чернівецького регіонального блоку політичних партій «Народний блок Литвина» виступила із заявою, в якій звинуватила голову Герцаївської РДА Олега Кіцена в незаконному втручанні в перебіг підготовки та проведення виборів, протиправне використання адміністративного ресурсу і службового становища з метою вплинути на вільний вибір виборців. В інших конфліктних ситуаціях та скандалах О.Кіцен не фігурував.
Керівники Чернівецької ОДА та обласної організації НСНУ офіційних коментарів щодо заяви прокурора області Йожефа Ороса про можливу причетність голови Герцаївської РДА Олега Кіцена до скандальної справи не давали.

ЗІК

Фото S.Z. з архіву "БукІнфо" (с)