Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Сім'я з Кіцманя встановила 40 сонячних панелей, щоб відмовитися від газу і вугілля

  • 6451

ВІК ЖИВИ... /

 

Сім'я Твердохліб з під Чернівців (мова йде про Кіцмань), встановила сонячну електростанцію, щоб забезпечити себе теплом та електрикою. За перші 2 тижні установка виробила близько 70 кВт електроенергії, надлишки довелося продавати за зеленим тарифом.

«Зараз все більше людей почало замислюватися про альтернативні джерела енергії, власну енергонезалежність, - каже Оксана Твердохліб. - І зараз це питання як ніколи актуальне. Така станція дозволить заощадити для нас 10 тонн вугілля на рік. Було б їх (панелей) більше, ми б і без вугілля прожили. Люди переходять на електрокотли і трьохзонний тариф: з 7.00 до 8.00; з 11.00 до 20.00; з 22.00 до 23.00 - всього 11 годин на добу. Вночі ми отримуємо дешеву електроенергію - по 12 коп / кВт/г, а вдень користуємося сонячною енергією. Ось така економія. »

Звичайно, вартість такої електростанції з 40 панелей досягає 8-9 тисяч євро і доводиться досить довго боротися з місцевим ОблЕнерго для того, щоб вони підписали договір на прийняття надлишків електроенергії. Але, з постійним зростанням таріфоф, такі інвестиції виправдовують себе, навіть при зростанні інфляції та поточному скороченні «зеленого тарифу». Навіть при тому, що тариф діє тільки для домовласників і за законом на 1 людину можна використовувати не більше 10 кВт

Але які б обмеження не стояли в окремо взятому регіоні, краї чи країні, сонячна енергетика стає все доступнішим, в деяких країнах вона вже порівнялася за вартістю зі звичайною, а із зростанням тарифів незабаром це станеться і у нас.
 

Нехай ця сім'я стане ще одним прикладом, як потрібно діяти в умовах зростаючої кризи і куди інвестувати свої кошти.

Фото сайту "Родовід"